Keresés

Aktív témák

  • 12-es csaj

    senior tag

    válasz Speeedfire #43944 üzenetére

    Hát, én ilyen esetben se javaslom az avast!-ot. Baj lesz belőle...
    Hogy mit helyette? Esetleg
    Microsoft Security Essentials?

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Speeedfire #43944 üzenetére

    Szerintem az Avast vagy MSE is megfelelő lehet, ha rendesen meg van támogatva tűzfallal, szoftveres tűzfallal(még jobb ha az adott tűzfal proaktív védelmi mechanizmusokkal is fel van vértezve). A hardveres tűzfalaknak(routerben) meg van a saját kis "helyük", de az nem a home user kategória. Egy kis olvasnivaló, hogy mire is gondolok:
    [link] [link]

    Az első cikkből egy idézet, ami a routerek "tűzfalát" érinti

    "Azonban gyakran – tévesen – tűzfalként emlegetik a NAT által megtestesített funkciót, tekintve, hogy a NAT miként kezeli a kéréseket. Sokan azonban túlbecsülik ezt, mivel nincsenek tisztában a NAT működésével. Bonyolítja mindezt, hogy a marketingszakemberek úton-útfélen tűzfalnak neveznek mindent, ami akárcsak egy kicsi védelmet is képes nyújtani. "

    És a második cikkből

    "A hardveres átjárók/tűzfalak jelentős védelmi szerepet nem otthon, hanem a vállalati hálózatokban kapnak, ahol a több százezer forintos rendszerek biztonsági szakértők kezében hasznos felügyeleti, tartalomszűrő és behatolás-megelőző szerepet tölthetnek be, míg otthoni változataik szinte az összes biztonsági szolgáltatást nélkülözik."

    Azt hiszem már csak ez a 2 idézet is jól szemlélteti, hogy a "routerem tűzfala mögött biztonságba vagyok" meg hasonló kijelentések, csak akkor igazak, ha azt egy power user/IT Pro mondja. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák