Keresés

Aktív témák

  • zvaragabor

    senior tag

    válasz h_143570 #3566 üzenetére

    ProSecurity-t én is csak a matousecről ismerem. Oldalukon írtakból az jött le, hogy ez csak hips, tűzfal nélkül. Habár Yaltán(udp forgalom szűrése kifelé),ECHOtest, ECHOtest2-n(icmp szűrése), Leaktest-en(tcp kifelé szűrése) átmegy sikeresen.
    Sunbeltnek szurkolok. Jaja, emlékszem, az előző matousec tesznél a cégek hozzászólásainál ő kritizálta a leak teszteket. :)

    Hát igen, lassan majd minden nagyobb cég kezdi alkalmazni a hipset, idővel majd közel azonos eredményeket produkálnak. Szerencsére matousec sem áll le ennél a test setnél, (idézet David Matoušekkel folytatott interjúból):
    "In the long term, we would like to cover as many features of personal firewalls as possible. Our new system should be flexible enough to allow adding new tests later. We will start with a set of leak-tests, probably supported with some self-protection tests. We would like to have stability tests, later also performance tests, sniffing, spying and keylogger protection tests etc."
    Úgyhogy reméljük lesz még kihívás. Én személy szerint örülnék egy inbound traffic tesztnek is(több tucat DoS támadástípus, akár ezek önmagukban is kitehetnének egy tesztet. Vagy SPI, csomagellenőrző összeg védelem, töredezett adatcsomag elleni védelem, megfelelően elrejti-e a gépet a port letapogatások elől, nem-IP alapú protokollok ellenőrzése...)

    A napló minden bizonnyal a router miat üres.

    [ Szerkesztve ]

    I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

Aktív témák