Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz canniball #16902 üzenetére

    Hali!

    1. A Te netezési szokásaidat nézve(amit korábban írtál, h no warez, stb), ahhoz megfelelne az Avira Free, de semmiképp nem az XP tűzfallal.(Free-ben nincs tűzfal)
    Akkor inkább Comodo IS, ez is Free és egy jó tűzfallal rendelkezik

    2. A Dakota közmondásnak igaza van. :DDD

    3. Hát ha a Norton is fogta géped(bár megint csak nem írtál verziót ;] ), akkor ahhoz képest(NIS2009/2010) szinte csak olyan AV-k vannak, amik jobban fognak, kivéve NOD32

    4. Az hogy itt ki-milyen AV-t használ, az nem fog segíteni a választásban, mert egyrészt elég széles a paletta, másrészt meg mindegyiken lehet "fogást" találni. Jó pár AV-t "gyorsteszt" alá vetettem, de ennek ellenére 8-10 éve ugyan annak a terméknek vagyok előfizetője, noha a neten keringő különböző "tesztek" szerint semmit nem ér... :DDD
    Sajnos nagyon sok user az alapján dönt, hogy ezekben a "tesztekben" mit írnak, de van rosszabb is, amikor meg az az elsődleges szempont, hogy tetszik, meg szép, meg magyar nyelvű. :(((

    5. Pár szó ezekről a "tesztekről", természetesen szigorúan egyéni vélemény.
    Vannak olyan tesztek amik közröhej tárgyát képezik, mert egyszerűen arra vannak kihegyezve, hogy egy adott AV-t fényesítsenek. Sokkal egyszerűbb lenne egy "ez a legjobb víruskergető a világon" felirat, meg egy teljes képernyős logo az AV-ról, a honlapra, aztán kész, minthogy megvezessék az embereket.
    Aztán vannak olyan tesztek, amik kizárólag azt vizsgálják, hogy egy adott mintából hány kártevőt ismer fel az adott AV. Ez már egy kicsivel hasznosabb(de csak kicsivel), ugyanis azt a tévhitet kelti a hozzá nemértő userben, hogy az a legjobb AV, ami a legtöbbet ismeri. Ez tévedés, ugyanis már évekkel ezelőtt tudták, hogy sokáig, a mintákon alapuló víruskergetés nem tartható, hisz több vírus jelenik meg naponta, mint amennyi bekerül az adott AV adatbázisába aznap, továbbá a vírusvédelem ennél lényegesen több dologból tevődik össze. Vannak olyan cégek(sajnos nem igazán sok) akik mindig is meghatározói voltak a vírusvédelem fejlődésének, mert mindig valami új technológiát fejlesztettek, adtak ki, ami napjainkban is hatékony...
    Aztán van olyan tesztelő csoport is, akiknek régen szívesen olvasgattam a tesztjeit, mert érdekelt mit írnak, azonban manapság csak bekukkantok néha, mert nemhogy mosolygásra késztet a tesztjük, hanem valótlan dolgok is szerepelnek, amitől csak felidegesítem magam... :W

    Dluinet
    Régen(és még ma is) Delphi-ben(is) programozok. Én még nem tapasztaltam ilyet, de nyilván védem is a gépem, meg nem buherált Delphi-t használok, kétes forrásból.
    Egyébként, régebben már volt hasonló, ott VCL komponens-csomagokat fertőztek, amik szintén nem tettek kárt a rendszerben, csak ha a projectben használtad az adott komponens-csomag egyik tagját, akkor a kész terméket törölte az AV... :DDD

    Lewi te soha nem alszol?
    Bagoly mondja bagolynak, hogy alvajáró? :))
    (bár tudom, hogy Te általában ilyenkor azért ritkán vagy fent) :DDD

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák