Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    én egy Dell XPS 210-et vettem, és most keresek bele low profile VGA-t.
    A beépített X3000-el a BF2142 el sem indul, pedig többen állították a neten. (egy próbát megért :-) )
    A gép nagyon csendes, és van benne x16 PCIe

    Sajnos a HD5570 GDDR5 szinte elérhetetlen a piacon.
    Amit meghirdetnek, arról is kederül hogy nincs, vagy GDDR3 igazából.
    A buta tervezés miatt csak Single slot low profile VGA fér bele a HDD keret miatt, mert a mellette levő helyen egy x1 PCI "terpeszkedik".

    Viszont épp azt néztem, hogy a kiveszem a 3.5" HDD keretet (egy mozdulat), akkor majdnem bármilyen VGA belefér.
    Viszont hová rakom a vinyót? a 3.5" HDD kilőve, viszont van egy kártyaolvasó a gépben. az még megnézem, hogy a gyorsrögztős helyre befére-e egy 2.5" HDD (+külső takarólemez) és akkor egy HD5670 GDDR5 vagy egy Palit GT430 talán belemegy. Szoros lenne a gép eleje felé, de talán...
    Az 5670 szerintem hosszú bele, és a dual slot hütönek nem marad hely hátul.
    [XPS210 belseje]
    [másik link]

    (mondjuk a jelenlegi DDR2 533 helyett egy DDR2 800 érdemes lenne, talán)

    Ha egyik sem fér bele, akkor HD5570 GDDR3 marad, single slot.még mindig jobb mint az intel x3000 :-) (32" LCD-vel párostva tökéletes lenne)

    A GTS450 ow profile már biztosan nem megy bele, mert ott a vaskos procihűtő és a GPU hűtő.

    Egyéb ötlet?

  • MMSZoli

    tag

    Öhm, tegnap írtam egy hosszabb hozzászólást, de elszállt :-(

    Röviden: Hook, köszi a sok tippet és tanácsot, valamint a fényképeket is.

    A második hátlap elhagyása adott, én is ezt terveztem. Remélem egyszerü lesz
    A HDD keretet teljesen ki kell vennem, mert van az alján egy ventillátor is, jó nagy darab vas/műanyag cucc, remélem nem kell a chip-set hűtéséhez... A 2.5" HDD valszeg a kártyaolvasó helyére meg, mert a ház tápegysége benyúlik oda (L alakú) emiatt egy 3.5" HDD már nem fér oda. a Barracuda-m biztosan nem. vastagséga a hely inkább 2.5"ra utal szintén. a keret adott, csak 3 speciális fejü csavart kell behajtanom

    Jövő hét elején viszem egy boltba, ahol hasonlóan barkácsolós kedvű számítástechnikusra leltem :-) ott kimérjük a részleteket.
    HD5670 + 2.5" HDD-ben reménykedek. ha összejön, +800MHz-es memókkal nagyon komoly középkategóriás vas lesz ilyen méretben.

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz HookR #478 üzenetére

    Hehe, az az igazság, hogy én tudom erre a megoldást, nem is olyan bonyolult.

    Nézem a PALIT 450 design-t ,és alpavetően (hiába állítják, hogy ez a legjobb, amileyn lehet), tele van körben lyukakkal, résekkel a műanyag ház --> a forró levegőjó harmadát biztosan a aPC-házba közvetíti. a használt ventillátor pedig nem hatékony a levegőmozgatás irányát illetően.

    Korábban hosszú évekig egy gyárban dolgoztam, ahol alaposan melegedő, HDD-t és egyéb kütyüket tartalmazó lapos asztali készülékeket gyártottunk. függőlegesen volt belerakva egy 4cm-es ventillátor (az szívta ki a meleget), képzelhetitek a hangját, főleg este, TV-nézés közben. sok volt belőle a reklamáció is.
    Az új generáció indításakor az architecture dizájnerrel söröztünk, vittem neki pár képet a videókártyák hűtéséről, meg PCI- kártyahelyre illeszthetö hűtőkártyáról (jó rég volt már, akkor még volt ilyen). Mutattam, hogy fektetve nagyobb átmérőjű és lassabban pörgetett ventillátor is megmozgatja ugyanazt a légmennyiséget. Elmondta, hogy gondolkodtak rajta, de a fektetett ventillátorra viszont nehezebb így kivinni a házból a levegőt, mert 90°-al el kell fordítani a légáramlást, és ez nem túl jó hatékonyágú, és ugyanott vagyunk (ettől szenved a fenti PALIT is). ebben maradtunk és elment haza.
    A következő generációban alkalmazott megoldás messze felülmúlta azt, amire számítottam: kb 45 fokban elfektették a ventillátort, rászerelve egy műanyag burkolatra/keretre, aminek csak kifelé volt rése: így belefért egy asszem 6cm-es, viszont a vízszintesen fektetettnél sokkal hatékonyabban és nagyobb erővel lőtte kifelé a forró levegőt és nem kellett pörgetni sem különösebben.

    Úgyhogy ennyi kell: egy vékonyabb, rendes lapátos venti elfektetve 45°-ban, kis fordulatszámon meghajtani, és lezárni a réseket a műanyag VGA burkolaton, hogy csak kifelé fújjon.

    Lehet, hogy írok a PALIT-nak is :-)

  • MMSZoli

    tag

    válasz HookR #482 üzenetére

    Nem muszáj 45°-ban :-)
    Lehet 10°-30° is, ahogy belefér a dupla slot-ba.
    Egyébként vannak nagyon vékony, csendes ventillátorok is, amik elférnének a VGA-n, és meg tudnak mozgatni 10CFM-et messze 20 dB alatt, az pedig igen messze van attól, amit -mint hangorkánt- leírtak. 10CFM egy zárt csöben több mint elegendő lenne.

    Szerintem.

  • MMSZoli

    tag

    válasz A_Jeges #483 üzenetére

    Küldjed neki! :-)
    Azt nem értem, hogy lehetett ezt ennyire nyilvánvalóan elszúrni... pont egy eleve kicsi és csendes (=kevés hűtéssel rendelkezö) HTPC házba tervezett kártyánál...

  • MMSZoli

    tag

    Most méregettük, hogy az enyémbe befér-e a HD5670 dual slot... jó lenne :C

    Ha nem, marad a HD5570 DDR3. Nforce csak a végső esetben :DD

  • MMSZoli

    tag

    válasz DenverX #490 üzenetére

    Az jó, mert lehet, hogy nekem is az lesz.

    Ha már egyslotos, akkor azt hittem lesz GDDR5-ös belöle, de 1 hónap alatt teljesen eltüntek a low profile-os GDDR5-el szerelt HD5570-ek (gondolom a HD5670 LP térhódítása miatt).

    persze kellett nekem kicsi gépet venni, de pont ettől jó, hogy nem egyszerü az élet. Kihívások nélkül nincs izgalom :))

  • MMSZoli

    tag

    válasz MMSZoli #491 üzenetére

    UP
    Nem fér be a HD5670. Elakad a dual slot venti műanyag burkolata hátul a Dell nagydarab CPU hűtőjében. Az Nvidia erősebb LP megoldásai túlzottan igénybe veszik ezt a tápot (amerikai fórumon olvastam), úgyhogy marad az 5570H DDR3.

    A memókat cserélem ddr2 800-ra az 533-ról, talán ezzel tudom egy kicsit kompenzálni a gyengébb videókarit :-)

    Majd ha elkészült, dobok róla képeket. Tesztet nem ígérek, mert minek? csak egy normál E6400+5570H lesz.
    Ha majd a 6xxx szériából lesz single slot low profile-os, majd ránézek :D

  • MMSZoli

    tag

    Megvan a HD5570 a Dell XPS 210*ben
    Egyelőre ennyi, bár erősebbre vágytam :-)

    Csak a single slot ment bele, jelenleg ez legerősebb ilyen. Majd ha kell, frissítek.
    Néha a TV nem ismeri fel a beállított felbontást (az 1920x1080-at lejjebb kellet mennem, kiestek a szemebim). Kikapcs / bekapcs segít.

    3D játékot még nem próbáltam, a BF2142 nem indult ...

    A hang minden további nélkül átment a HDMI kábelen a TV-hez, nagyon profi megoldás (végre 1 db kábel :-) )

    Majd beszámolok a játékok alatti teljesítményről is (emiatt cseréltem RAM--ot is az 533-ról 800-ra).

  • MMSZoli

    tag

    válasz profi #498 üzenetére

    Meglesz a hétvégén a játékteszt is.

    BF2, BF2142 ami biztos, esetleg egy kis UT. (gondolom Heroes of Might and Magic, Age of Wonders vagy egyéb stratégiától nem száll le a hajunk :-D )

    Ahol közeli képet csináltam a VGA-ról, látható, hogy mekkora kretének voltak a tervezők.
    (bocs, with all respect :R )
    A ház szélénél hagytak 1 slotnyi helyet a PCI-E x1 kártyának, a VGA-t meg rátolták a HDD keretre és CPU ventilátorra. Tudom én, hogy jó, ha közel van a nagysebességű busz a vezérlőhöz, meg minden, de ha ezt a két csatlakozót megcserélték volna, egy dual slot-os VGA is röhögve beleférne a gépbe. Nem beszélve a melegedésről, amit ugye sem a HDD, sem az alaplapi vezérlő nem szeret...
    Ha okosabb a atervezés, akkor tisztelt felhasználón múlt volna a single/dual slot VGA döntés, és nem a tervezőn. Most egy HD5670 csücsülne bent, na mind1. (a PCI-E x1 egyébként is olyan "nemlétező" kártya, és ez már a fenti DELL tervezésekor is így volt.)

  • MMSZoli

    tag

    válasz toldy #504 üzenetére

    Majdnem kettő, de a legnagyobb gond, hogy a hűtés műanyag háza nagyon hosszan elnyúlik, habár csak másfél slot de tényleg hosszú a kártya.
    Nekem emiatt ütközött hátul. (ja igen, akkor majdnem befért volna, ha kivettem a HDD keretet, mert akkor lenne bőven hely a dual slotnak, de a hosszú hűtés mással is ütközött. A HD5670 mellé egy 2.5" HDD-t is kellett volna vennem a HDD keret hiánya miatt)

    A fenti AMAZE símán belemenne a gépbe HDD keret nélkül....

    Talán ez mutatja meg a legjobban (most látom már volt, de sebaj)
    [Sapphire HD5670 LP]

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    A BF2142 valamiért nem olvassa a lemezt, bár telepíteni engedte magát, karc nincs, de mindig reklamál. Kb 20x próbáltam ki :O Ebből nem lesz teszt.

    A BF2 szépen megy. Mondjuk én nem használok AA-t (elvből, de tényleg), 1280x960-at fullosan nyomta rezzenés nélkül. Mondjuk nem egy mai játék, de jól néz ki (nekem tetszik).

    Na ha már tesztelni akarok, letöltöm a Crysis2 multiplayert (már csorog lefelé...), megizzítjuk a "vasat". Csak nehogy kifolyjon alul az agya :-)

  • MMSZoli

    tag

    válasz profi #516 üzenetére

    Akkor letöltöm a legutolsó NFS demót az EA oldalról. Utoljára a NFS3-al játszottam, hihi... Mekkora felbontás lenne az, ami már megfelel Neked? 1920x1080-ig tudja a TV-m :-)
    De azt hiszem azért abból már csak állóképek lennének.

    Hétvégén viszont el kell utaznom, úgyhogy legkorábban vasárnap este lesz teszt (a CR2 viszont feltelepült éjfélre, csak már túl kornyadt voltam este, hogy el is indítsam...)

    megjegyzés/tanulság: a 32" TV már túl kicsi a kanapéból való internetezéshez... egyszerüen natívban túl kicsik a karakterek, hogy olvasható legyen 3 méterről. Ha leveszem a felbontást, akkor jó, de akkor meg nem olyan éles a kép. Jelenleg a honlapokat 130%-on nézem, úgy olvasható rendesen. Játék persze OK...
    Tanulság: kanapés PC kezeléshez minimum 40" FullHD TV kell.
    na ezt se gondoltam volna...

    Megjegyzés2:
    azért valami lehet az 5570-el. időnként gondol egyet, átvált zöldbe a kép, utána inverzbe (igen érdekes színek...) . ha a GPU scaling-et bekapcsolom a Catalystban, gyakoribb. meg tudom oldani, ha kikapcsolom és visszakapcsolom a TV-t, vagy átváltok másik HDMI forrásra és vissza. Mintha elvesztené a szinkront egy pillanatra. DVI kimenetet még nem néztem külön. azért gyanakszom a videókarira, mert se az IPTV box-al, se a DVD lejátszóval nem csinálta. de még átdugom másik HDMI bemenetbe is, hátha forrasztási hiba a TV SSB-n. idönként olyat is csinál, hogy játék indítása után a TV kiirja "Nem támogatott felbontás" és fekete kép. A fentiek elvégzése után van kép (BF2 kétszer csinálta), de lehet hogy a TV nem csípi annyira a 800x600 default felbontást.

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz DenverX #527 üzenetére

    Látom a Dellek elég egyformák belülről.. Te is gondolkodtál már, miért nem cserélték meg a két slot-ot? :(
    Én először meg akarom nézni, mit bír a Crysis2, ha húzatás nélkül is szép, akkor hagyom gyárin, jobb a a békesség. Sajnso a szerverek dugig vannak (az a pár)

    BTW OFF kérdés: mennyire vagy megelégedve a "Optiarc AD-7670s slim slot-in DVD-rw"-eddel? az én gyári olvasóm rettentő módon berezonál a keretben. Nem is igazán néztem mi ez (talán Sanyo), de valami laptop rápattintós golyós cuccos, nem slot-in meghajtó. (a lemezeket is gyilkolja ez a rápattintós megoldás)

  • MMSZoli

    tag

    válasz profi #516 üzenetére

    Need For Speed eredmény:

    NFS Carbon: vírusos,trójai :-( nem tettem fel (pedig nem torrent volt)
    NFS Prospeed: szépen megy 1360x720-ban (asszem ez volt), fullra tolva minden
    NFS Shift 1360 x 768-ban minden közepesen tökéletesen fut

    Mivel sok időm nem volt, ezért nem tettem sokkal feljebb őket (hol kezd akadni), egyedül a ProSpeed 640x480-ját bíráltam felül :-)
    A 32" TV-n nagyon szép volt a kép, akadásmentes.
    A véletleszszerü képelmenés miatt (már írtam róla) viszont már rommá törtem 2 Dodge Vipert és egy Shevy-t :-(
    Kb negyed-fél óránként csinálja, kezd idegesíteni. Asszem visszaviszem, miután levideóztam, mert úgysem hiszik el. Ja, most míg inverz képernyön írtam egy egy kicsit, és vissza is váltott magától... szép...

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    HD5570: intenzíven olvasgattam a külföldi fórumoakat, és találtam megoldást az inverz/rózsaszín képre.
    Csak az LCD TV-kkel csinálja, HDMI-n keresztül, és a csak Catalyst 11-től kezdve. Mivel nem volt kedvem újratelepíteni indent, megnéztem, pontosan mi az oka az egésznek. Valami olyasmi, hogy a handshake során az EDID paraéretek valami színmélység-problémát okoznak, és ez újraszinkronozást és fure színeket okoz. Volt egy srác, aki szerint az EDID kiiktatásával meg lehet ezt szüntetni.
    Én ilyen opciót ugyan nem találtam, de miután átálltam a manuális beállításra, és hozzáadtam pár szabványon kívüli felbontást a listához, a képeltűnős probléma jelentősen leredukálódott, és inverzbe sem fordult át a kép azóta. Vagyis nem hardveres, hanem szoftverek gond okozza a feljebb leíírtakat, így szerencsére sem kábelt, sem kártyát nem kell cserélnem.
    A rossz hír viszont az, hogy minden kártya érintett, amit LCD TV-vel használnak + új Catalyst.
    Remélhetőleg hamarosan megoldják, mert most jelenleg valami nagyon exrém felbontással megyek :-)

  • MMSZoli

    tag

    válasz profi #545 üzenetére

    Hi,
    Már nem vészes a helyzet :-)

    -1-2 óránként csak 1x csinálja az 1 másodperces elfeketedést, nem 15-20 percenként, mint korábban. Nem vészes... :(
    -Az elfeketedés után mindig visszajön a kép. (korábban a TV-n mindig át kellett kapcsolnom másik HDMI forrásra, utána vissza, hogy a rózsaszín kép eltűnjön - na ez megszünt) :U
    -Az az említetett extrém felbontást szerencsére fel tudom nagyítani teljes képernyőre... Na ezzel szenvedtem a legtöbbet (meg hogy olyat aláljak, amit a TV is elfogad)
    . Dacára a teljesen natív 1920x1080 felbontásnak, a TV-m (Philips 32PFL9604H) képtelen volt azt teljes képernyőn megjeleníteni, Körben ott volt egy fekete sáv, és a képernyőméret meg csak valami 29-30". Állítgathattam a képarányt, semmi... (csak annyi hogy 16:9-nél minden széthúzódott) Rágtam miatta a kefét rendesen. A megoldás az lett, hogy mivel úgyis nagyon picik voltak a karakterek 2.5 méterről, levettem a felbontást 1360x768-ra, utána a Scaling Options-ben felhúztam maxira a méretet. Érdekes, hogy amikor a GPU Scaling és ITC processing be volt kapcsolva, akkor az mindig visszavágta 100%-ra a beállítást, és nem is működött a dolog. Úgyhogy ezek ki vannak kapcsolva, nem tudom, most ki számolja az átméretezést, ha nem a GPU :-)

  • MMSZoli

    tag

    válasz HookR #547 üzenetére

    Sajna mindent kipróbáltam, nagyon kevés opció van, csak a képaránnyal lehet játszani.
    5-féle képarány van, ebből a "nem méretezett" tűnne a legmegfelelőbbnek, egy natív 1920x1080 képnek, de nem az. A Széles kéernyővel tudom a kinyújtott képet kirakni egyeül fullosra.

    Jah, a Philipsnél dolgoztam, és áttételesen én feleltem az új TV-k piacra engedéséért, knkrétan ezt a típust is.. úgyhogy most a hóhért akasztják :-D
    De tényszerüen a HDMI-t alaposan leteszteltük (PC-vel is, Radeon, Nvidia dettó, én rendeltem az Nvidia kártyákat meg, hogy ne csak Radeon x1300-ak és 1650-ek legyenek), és soha ilyet nem tapasztaltunk...) na mindegy. Mondjuk az akkori VGA-k natív HDMI-t nem tudtak, csak DVI-HDMi kábellel a jelet (jah, azokat is én rendeltem meg :-) )

  • MMSZoli

    tag

    Szervusztok,

    miután a Sapphire HD5570-em beadta tavaly a kulcsot (csak ebbena DELL XPS210-ben nem ment) és kénytelen voltam az x1300-at, előtte meg a GMA965-öt beizzítani (brrrr), kénytelen voltam új LP kártya után nézni.

    Az én lehetőségeimet különösen beszűkítette, hogy csak egy slot széles ventillátor / hűtővorda és limitált hossz jöhetett szóba. Emaitt pl. az MSI kártyák kli is estek, mert általában 1.5 slot szélesek, nekem pedig ott van a HDD keret (bár éppenséggel ki lehet szedni, de akkor barkács),

    Végül a boltos segített, miután hónapokig kétoldali alacsony FPS -em volt a játékokkal.

    Most egy Sapphire HD6570 (csak DDR3) van a gépben, és mondhatni roppant jó.
    Csendes, gyors alig fogyaszt. HDMI hang azonnal ment.

    A szintetikus bechmark alapján ugyanolyan gyors, játékok alatt viszont sokkal fürgébbnek érzem, mint az 5570-et.

    :C Sunshine, heppiness!

  • MMSZoli

    tag

    válasz Fred23 #1680 üzenetére

    OFF
    Nekem van egy eladó Radeon 2600XT AGP-m 256MB GDDR3-al (nem LP), de még le kell tesztelnem.
    Mikor utoljára kivettem, akkor működött.
    A régi Shuttle gépemben vissza kellett lépnem a 2600Pro-ra, mert nagyon melegedett, de abban csak egy ventillátor volt, úgyhogy nem csoda.
    (a HD4650 AGP kártyámat amiatt kellett eladnom, mert a HDMI kimenet interruptigénye meghaladta az elősen korlátozott nForce alaplapi chipset képességeit, és akadt a gép, mint az állat)

    ON
    (BTW régebbi Dell XPS gépből megmaradt egy PCI-E Radeon x1300 LP Silent, aminek spéci DVI-hoz hasonlító, de soktűs kimenete van 2 monitorhoz, és valahol van is hozzá dual DVI átalakító kábelem is)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák