Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Tegnap délelőtt gondoltam egy merészet és elhatároztam, hogy az egy órás Valley hőmérséklet teszt után csinálok egy szintén egy órás Furmark tesztet is. :K ;]

    Tekintettel arra, hogy Furmarkal még 10perces nyúzás esetén sem szokás viccelni, kicsit átrendeztem a dolgokat. Mivel az eddigi elrendezésben a 280x a ház szinte legalján volt, adott esetben előfordulhatott, hogy a kártya saját hűtése nem jutott elég levegőhöz, hiába fujta telibe az előlapi venti.

    Visszaraktam a felső 16x-os slotba, némi változtatás kellett eszközölni a "utángyártott" hátlapi hűtésen, hogy a 280x és a procihűtő között fennmaradó egy slotba beférjen. Így ugye közvetlen közelről hűti a nyákot, míg az előző elrendezésnél volt egy slotnyi távolság. Röviden annyit kellett csinálni, hogy a ventiket a sínre rögzítő csavarok/anyák helyzetét fel kellett cserélni, mert az anyák túl "magasak" voltak, hozzáérték volna a nyákhoz. A két venti egyébként olyan távolságra van egymástól a sínen, hogy az egyik a GPU-t, másik a VRM-et fújja pontosan középen telibe, közvetlen közelről.

    A végeredmény is szoros lett, ugyan így már befért gond nélkül, de a fém csavarok feje veszélyesen közel volt, így a sín végére csinálni kellett 2db távtartót, hogy még rázkódás esetén se fordulhasson elő hogy bármilyen fém alkatrész a kártyához ér. Ezeket a távtartókat egy régi alaplapról leszedett procihűtő foglalatból nyertem ki, némi barbarizmus segítségével. Kemény műanyag és a hőt is bírja.., ha egy szumós hanyatesik a szobában, legrosszabb esetben is csak ezek a műanyag távtartók érnek hozzá a nyákhoz, minimális felületen. Biztos ami biztos, a sínbe is belehajlítottam előtte egy kicsit, gyengéden mintha vízilóval szeretkeznék..

    Két, megszokott kiváló minűségű kép: [link] , [link]

    A korábbi elrendezés pedig: [link]

    Az első képen bejelöltem, az oldalapon helyhiány okán kívülre helyezett venti [link] hol csapja telibe a procihűtőt. A másodikon (valamennyire) látszanak a sín végére erősített távtartók.

    Furmark indítása előtt még a hátlapi ventik fordulatszámát is feltoltam kicsit, egy fehér rovátka középre állítása jelzi az 50%-ot (mindig így/itt használom), Furmark kedvéért viszont a megfelelő irányban addig tekertem őket amíg éppen eltünt szem elől.

    Cirka 60-70%-on mentek így, a hangjuk is szépen megjött a kis méregzsákoknak, igaz ebből a szempontból a 70%-ra állított DCII személyében (2700rpm) méltó ellenfélre leltek.. ;]

    Nem volt más hátra mint előre, egy órányi Furmark: [link] :Y

    Negyed óra után a GPU/VRM páros beállt 80/68°C-ra, kapott még negyed órát, változás nem történt így a Valleyoshoz hasonlóan most is levettem a ház oldalát (kb a 30. percnél), ennek hatására pár perc alatt 70/60°C-ra "hűltek".
    Annyi szépséghibája azért volt az oldallap levételnek, hogy mivel az átrendezést követően gondosan benyomorgattam az oldallap venti kábelét felülre a táppal szemben a többi közé (véletlenül se lógjon bele a procihűtő ventillátorába..), ennek eredményeként alig 2-3centire tudtam csak elvenni az oldallapot, mert feszült a kábel mint az úristen, cibálni pedig nem akartam, sem a teszet megállítani.. :U

    Ment így nyitott házzal pár percet, amikor láttam hogy nem hül tovább visszaraktam. Néhány perc után vissza is álltak szépen, igaz a VRM ezúttal nem dingelte be a 68°C fokot a teszt végéig sem. :N
    Időről időre meglep ez a filléres megoldás, Furmark alatt 70 alatt tartotta a VRM-et, azmi? :U

    Furmark után megnéztem pár játékot, többek között a MetroLL-t viszonyítási alapként és bizony az átrendezés hatására pár óra játék után a GPU hűvösebb volt 2-3 fokkal, a VRM szintén egy 6-7fokkal mint az első setupnál. Természetesen a hátlapi ventiket visszaállítottam középállásba előtte, a Furmark alatt használt beállítással nem lehet sokáig élni mellettük. :N ;]

    A Furmarkot letöröltem, nehogy eszembe jusson még egyszer ilyet csinálni.
    A hátlapi hűtést továbbra is ajánlom azoknak akiknél nincs a videokártyán backplate!
    Szerintem brutális.. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák