Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz bocitehen #1 üzenetére

    1, Frissítsd az alaplapod biosát.
    2, A vinyón lévő adatokat mentsd el valahova (ideiglenesen.)
    3, A vinyót töröld a powermax ''quick low level formatjával'' (www.maxtor.com)
    4, állítsd át a biost ''large''-ról ''LBA''-ra.
    5, particionáld és formázd a vinyót (pl. az XP telepítőjével)
    6, Telepítsd az XP-t, és nyomd fel az SP1-et vagy SP2-t is.
    7, másolj vissza mindent a vinyóra
    8, használd egészséggel

    (Ha az alaplapodhoz nincs új bios, akkor a 2, 3, 5, 7, pontokat másik gépben csináld, ami látja az egész 160GB-ot.)

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz bocitehen #4 üzenetére

    2, Azért kell low level, mert large-ban van formázva a vinyó, és teljesen le kell rombolni a particiókat, hogy tiszta lappal kezdhess. (Mindenképpen át kellene térned LBA-ra)

    ''3. ha atallitom LBA-ra nem tudok bootolni,''
    Ezért kell a 2.

    Csináld úgy, hogy low level,
    aztán a biosban LBA-ra,
    aztán megcsinálod az 1. particiót (és csak azt) 5GB-ra.
    aztán telepíted a wint, az SP1-et vagy SP2-t, és az alaplapi chipset-drivert
    aztán csináld meg a másik 2 particiót, de már a win alatt.
    Ugyanis a win IDE-drivere képes a biost kikerülve működni. (Ha nálad a win alatt sem látszik a teljes méret, akkor vidd át a másik gépbe, és ott -slavenek betéve- próbáld meg particionálni.)

    ''a baj akkor kezdodik ha elviszem mashoz es sajna eleg gyakran kell(ene) vigyem pl. bentlakasba..''
    Nem lehet, hogy a másik gépek LBA-ban próbálják kezelni a LARGE vinyódat? Vagy azokon nincs SP1-2, és ezért kuszálják össze a nagy meghajtódat?

    ''csak hat ugye ez udma-133 az meg csak 100...''
    Ez speciel a világon semmit nem jelet a gyakorlatban, csak emiatt kár volt ezt választani. (Azzal együtt, hogy a Maxtoroddal sincs semmi gond.)

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz bocitehen #6 üzenetére

    ''picit tartok a low level formattol, alitolag egy vinyo eleteben max 1x szabad de meg utananezek...''
    Ne nézz utána, ez fals infó! A Maxtor gyári progijával a teljes LLFormat annyit jelent a vinyónak, mint pl. egy felületellenőrzéses scandisk.
    A quick változata pedig cirka egy particionálásnak felel meg.

    ''ATA 133 gyakorlati hasznat az eleresi idokben latom...''
    Az elérési időket a vinyó mechanika határozza meg. Ezeknél még az ATA100 is jóval gyorsabb.

    ''valahogy mindig maxtoros voltam...''
    Én is az vagyok.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz bocitehen #8 üzenetére

    ''letoltottem a maxtor oldalarol a maxblast progit, de szegeny eleg gagyi, nem ajanlom senkinek''
    Nekem is van vele negatív tapasztalatom. (Vele formáztam az egyik új vinyót, és akadozott vele minden. Aztán a powermaxszal LLFormáztam, az fdiskkel felosztottam, és tökéletesen megy azóta is.)

    ''az olvasasi sebesseg az oke kb. 45-50 mega/sec, viszont az iras az csak 20-22... ''
    Nem sérült meg az IDE-kábel a sok szerelgetésben?
    Mit ír Start->Beállítások->Vezérlőpult->Rendszer->Hardver->Eszözkezelő alatt a jelenlegi átviteli módra? Nem PIO véletlenül?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák