Új hozzászólás Aktív témák

  • bocitehen

    csendes tag

    van egy maxtor 160GB vinyom, felparticionaltam 5GB-5GB-maradek particiokra... az elso problema az lenne hogy meg nem talalkoztam olyan alaplappal ami felismerne biosban 160 gigasnak, maximum eredmenyt az ad ha berakom large modba akkor azt mondja hogy 136 gigas... nade ez nem is annyira zavar, mert igy legalabb lehet bootolni a vinyorol, mas modban (CHS :), LBA, Auto) nem is lehet, es a win install sem latja rendesen az utolso particiot, de mikor mar windozban dolgozik az ember akkor no problem... csak iszonyuan lassu ahhoz kepest a 40GB maxtorhoz kepest amit levaltott... de meg ezt is elturi az ember, foleg vasarnap :)... a problema az hogy neha win installkor vagy ha elviszem mashoz a winyot az utolso 150 gigas particiom ugy eltunik (unpartitioned space) hogy mindenfele partition recovery softokkal kell valahogy megmenteni a cuccot, ami orakba telik es amik tobbnyire nem az egesz particiot allitjak vissza csak az adatot, u.h. ami fontos azt az elobbi 10 gigara lementem es van 150GB ures helyem... mit lehetne tenni? nem hinnem hogy normalis ez pl egy western digital vinyonal csak azert kellett maxtor me az ata133, haveremnek van egy 160as samsungja es tokeletesen muxik, bios felismeri meg minden... walamit szoljatok hozza mert mar az idegeimre megy az egesz... pls... virusra gyanakodtam az mbr-ben de semmi virusolo nem kap semmit...

Új hozzászólás Aktív témák