Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz kp78 #89 üzenetére

    Én kötöttem magamnak nyolcasokkal sajátot:

    Azért ezen nincs fék, úgyhogy nagyot ránt, ha egyszer leesek, de nem tervezem, hogy leessek. :-) Valahogy ez az egész egyszer használatos fékezős megoldás nekem nem volt szimpi, azért inkább így csináltam. Lehet, hogy létezik többször használatos megoldás, de még nem találkoztam vele. Azóta már átcsomóztam az egyik 8-ast, mert találtam hibát benne meg vettem hozzá még egy kék hevedert és felcseréltem rajta a kéket a naranccsal, mert a kék nagyobb, és könnyebb beakasztani. A második narancsot meg a pihenő kötélhez használtam fel. Másztam vele már egyszer ferrátát idén, egész korrekt kis szett lett. Vettem hozzá beülőt, sisakot, kesztyűt. 70-ben állt meg így azt hiszem. Talán jövő hétvégén elmegyek mászni megint, mostanában sem időm, sem kedvem nem volt. A boltok, ahonnan össze lehet szedni: nomadsport.eu, mountex.hu. A Nomádnak van egy veszprémi boltja, én tőlük vettem mindent. Most amin gondolkodok gyümölcsszedéshez az ilyen felül is rögzített megoldás, amiből már végképp nem lehet kiesni akkor sem, ha fejreállsz. Van ennek valami neve is, a múltkor megtaláltam, de totál elfelejtettem. Ja megvan, testheveder néven fut. Bár nem tudom, hogy mennyire indokolt vagy kényelmetlen, nálam nagyban növelné a biztonság érzetet. [link] Na nem biztos, hogy ezek a munkavédelmis márkák a jók, de egy Petzl ebből is biztosan nagyon király lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák