Új hozzászólás Aktív témák

  • lanett

    csendes tag

    Sziasztok!!
    Nekem éppen kedden volt a mandulaműtétem és mit is mondjak,háát nagyon féltem mert én elvileg altatással szerettem volna,de az orvosom meggyőzött róla h az teljesen felesleges!Az nagyobb macerával jár,mert utánna 1hétig hánysz illetve a kórházban fekszel vele! Így viszont én kedden mentem fél8ra és már tegnap azaz csütörtökön reggel ki is engedtek! Először is 4en voltunk aznap mandulások és én voltam a legidősebb (19 éves csaj) aztán engem hagytak utoljára!Olyan9 körül megkaptam a bátorító szurit,amitől háát nem sokkal lettem bátrabb ,ugyanúgy a kiakadás szélén álltam :DDD 9:15körül máár jött is az ápoló srác v ki,aki a műtét során fogta a fejem és fújt vmi lydocain szerű sprayből a torkomra,abból nyelni is kellett,elvileg azért adta h kevesebb nyálam legyen meg h zsibbasszon,aztán bement előttem egy másik gyerek a műtőbe,s míg bennt volt ismét jöttek és fújtak a számba,de ez most sokkal erősebb volt meg nagyon rossz ízű...de nem vészes ezt ki lehet bírni! :) Majd mikor rám került a sor jött a srác és rámadta azt a zöld ruhát ..nagyon tuti anyával le is fényképeztettem magam,a fejemre is egy sapót húztak h a hajam gondolom ne legyen útba..ezt végül emlékbe meg is tarthattam :DD :DD huhh de nagy élmény ..nah mind1! Aztán beültem a tolókocsiba és máár indultunk is a műtőszobába!Nah ott egyre jobban pánikolni kezdtem de za orvos elmagyarázta h nekem csak arra kell figyelnem amit ő mond,és sóhajtsak lassan!Féltem h öklendezni kezdek majd de ez annyira nem történt meg ..szinte idő se volt rá! Az injekció volt csak rossz,de elzsibbaszt hamar és nem érzek smemit csak h matatnak a számban!Azt megkaptam mind a 2 oldalra majd vártunk h hasson!Eközben a doki elkezdett kérdezgetni h hol tanulok meg hasonlók..de hiába próbáltam beszélni,nem nagyon volt érthető mert a nyelvtő olyan szinten lezsibbadt h nem bírtam mozgatni!! :C Majd következett a műtét!Olyan gyorsan csinálta az orvos,ami mondjuk annak volt köszönhető h óriási manduláim voltak!Mint kiderült a baloldalin egy tályog is volt...s emiatt gyulladt be olyan gyakran! :W De miután mind a 2-t levágta csak előre kellett hajtanom a fejem és kinyújtani a nyelvem várva a vérzés csökkenést!De vhogy nyeltem belőle egy keveset is és az alvadt vér a légcsövembe került...háát akkor viszont elkezdtem fulladozni majd köhögni :DDD :DDD elég durva volt....a doki lenyomott egy vattadarabot és megpróbálta tisztává tenni a légcsövemet kipiszkálva onnan az alvadt vért...majd úgy leköhögtem a dokit h tiszta vér lett a fesztung is tőle ..még a szemüveglencséje is :B :U hehe nah akkor ő is elkezdett kacagni meg én is!!és csak csurgattam és csurgattam tovább a vért a nyelvemről!A doki megfigyelte h reszket a nyelvem ,gondolom az ideg miatt :DD :)) :DDD nagyon durva volt !!!hehe majd visszatoltak a szobámba ahol máár reszettem mint egy tál hideg puding..gondolom akkor jött ki rajtam a sokk:D anya szerint nem voltam bennt 10percnél tovább! Nem is volt olyan vészes az egész dolog,csak az h utánna nem ehettem semmit edig ndzson dé nadzson éhes voltam!És csak folyadékot lehetett innom,ami ráadásul az orromon keresztül visszafolyt a bögrébe!! :DDD Máár a 4. nap és tegnap kezdett el jobban fájni,éjszakánként éles fájdalomra ébredek!nagyon rossz kiszárad és állandóan innom kell!A beszéddel nincs gondom,itthon azért aggódnak h túl sokat beszélek és h talán amiatt majd bevérzik de ez butaság sztem!Állandóan fagyival tömöm a majmot,h hűtse atorkom,nah az nagyon jól esik!REmélem nem lesz semmi problémám és nem fog bevérezni!!Aki pedig ezután megy majd műtétre..üzenem neki ne aggódjon ,én sokkal rosszabra számítottam...:) ki lehet bírni!! :) :))

Új hozzászólás Aktív témák