Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • titko

    tag

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    Természetesen igazad van, a haderőkoncepció kérdésében sajnos nem lehet látni mi lesz, csak az idegesít mikor ezt írják, hogy 2 óra alatt elfoglalnák az országot, ez elég sarkos.Pl 0911 USA hány óra kellett hogy reagáljon az eseményekre?

  • Ultram3jor

    senior tag

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    Lehet hogy 9500 fő a harci állomány, de mond, Te nem fognál fegyvert, ha támadnák az országot? Ha csak minden 20. ember gondolkodik úgy, ahogyan én, akkor is hamar fel lehet tupítozni azt a számot. A minöség az más kérdés, de szvsz elég sok ország a tömeghadseregre megy, hogy minnél több embere legyen, nem pedig a minöségre.

    Azt én eleve botrányosnak tartom, hogy nincs is légvédelmünk... És ha a 3 fö dologból egy is hiányzik (Nálunk csak 2 van; ugye a föld és levegö, harmadik a víz), már meg van verve az ország! És ha netalántán valamelyik ázsiai ország ugy gondolja, hogy egy kis háború jót tenne a gazdaságának, mint pl Kína vagy India, akkor szerintem a NATO nem velünk fog foglalkozni, hanem saját magával, mert ugyis az amcsikat támadják meg legelöször. (Egy kis utopia, sorry...). Atomot nem fognak, és nem is mernének bevetni senki ellen, mégpedig azért, mert Afrikát és Dél-Amerikát kivéve mindenhol vannak ilyen fegyverek, és elég bátornak kell lennie ahoz egy vezérkari tisztnek vagy elnöknek, hogy kimondja a ''tűz'' parancsot. (Tudopmásom szerint ezeknek az országoknak van atomuk(legálisan...): Amerika, Anglia, Franciaország, Oroszország, Izrael, Kína, India, Pakisztán.)
    Európa elég régen elvesztette már a vezetést, és az ''erő'' áttolódott keletre. Mi szépen elvagyunk a történelmünkkel (mint európai mondom ezt), szép is ez a kontinens, tele müemlékekkel, szép tájakkal, építményekkel, számos sportolási lehetöséggel, stb, de jelentös haderöt nem tudunk felmutatni. Arról nem is beszélve, hogyha Kína és India összeáll (több mint 2 milliárd emberröl van szó, vagyis minden 3. ember indiai vagy kínai), olyan hatalmas sereget tud összerakni, amit elég nehéz lenne megállítani, arról nem is beszélve, hogy nekik jutna is, és maradna is, ráadásul minden irányban elindulhatnak. Persze, joggal hozhatod fel érvként ez ellen azt, amit fent említettem, de itt lenne miből kompenzálni a minöség és mennyiség arányát...
    Visszatérve: Elég erösen gondolkodom azon, hogy a nemzetvédelmire menjek, vagy máshova. Elszomorító az hogy az öregeket nem küldik nyugdíjba, hogy nem fizetik meg a ''legtisztességesebb'' munkát, hogy karrier építésére lehetöség nem adódik (csak sok nyalással), hogy... váá, inkább hagyom, nem sorolom tovább.
    Igen, daa-raa, az aláírásod pont idevág, de ha az emberek nem teszik ezt, akkor pár év, évtized múlva sajnos az én aláírásom fog érvényben lenni.... :(

    Üdv, Dávid

Új hozzászólás Aktív témák