Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz warezxts #1154 üzenetére

    Keresem en is mit lehet meg tenni, de mondom, Shelter-bol inditva megy siman.

    Annyi furcsasag van, hogy pl.
    - ha a Magisk app rejtett azt kiszurja..h
    - ha ujrateszem De Csak Az Appot es el se rejtem.. akkor restartig ugy is jo ha el se rejtem a Magisk appot.
    - ha elrejtem a Magisk-ot magat a Raiffeisen elol akkor rogton triggerel.. ha el se rejtem akkor feher kepet ad, el se indul..

    Remelem lesz idom tovabb nezni - de mondom, Shelter-ben klonozva hibatlan.

  • crok

    Topikgazda

    válasz warezxts #1157 üzenetére

    Se 0 modullal, se MHPC modullal, se a SafetyNetFix modullal nem megy (ez pl. nekem nem is kell alapbol se).
    Nyitott es zart BL mellett is ha csak a Magisk app van fent akkor indul.. RootBeer osszes pontja zold amugy.. egyre jobban erdekel mit nez..

    [ Szerkesztve ]

  • crok

    Topikgazda

    válasz warezxts #1159 üzenetére

    Nem file-t vagy könyvtárat néz, nem a storage isolation a megoldás (nem megy akkor se ha a Storage Isolation-t használod a Riru Core-t + Riru modult a Storage Isolation-höz de úgy se ha a Riru Core mellé a Riru Unshare-t (vvb2060) teszed fel).

    Ahogy nézem Isolated process-el indul az app. Ezen most csak az segít, hogy:
    Hide the Magisk app
    ...If an app still can detect Magisk, even if you have it on the Hide list, the app is repackaged and everything else from this list of tips is ok, try to uninstall the Magisk app and see if this helps. If that works, you might be out of luck and the only way to fully use the app in question is to regularly uninstall and then reinstall the Magisk app... But, before saying that for sure try using an isolation app (see "Isolation Apps" below) to make sure the troublesome app can't detect other apps on your device.

    Aztán:

    Isolated Process
    One way apps may detect Magisk is by using isolatedProcess in their services to prevent MagiskHide from detecting that they're running (details here). This can be worked around though, since we have root (as topjohnwu have said: "we are root, we are not limited"), with vvb2060's Riru module Enhanced mode for MagiskHide, or if you do not want to use EdXposed/LSPosed you can try to disable the service that is using isolatedProcess with apps like App Manager or Servicely. Unfortunately, finding which service to disable can be the hard part of this method, since you might have to go through a bunch of processes in the app to figure out which one it is. And on top of that the service name might change whenever there's an update to the app. Hopefully, topjohnwu's plans to change Magisk to use zygote injection rather than ptrace in a future release of Magisk should make MagiskHide capable of dealing with this natively.

    De mivel az App Manager / Servicely trükk se működik így aztán..

    TL;DR

    Marad a Shelter-be / Island-be / Parallel Space-be / esetleg ha van akkor a natív work profile-ba átklónozás az app használatára (MIUI == szívás.. esetleg ha a natív work profile megy..)
    - vagy -
    Marad esetleg az, hogy nem tartod állandóan telepítve a Magisk app-et: felteszed a modulokat, beállítod a dolgaidat és törlöd a Magisk app-ot. Így pl. nem tudod hogy van frissítés viszont ha regelsz GitHub-ra akkor kérhetsz értesítést a projektről ha van release kiadva aztán ha van akkor leszeded az appot, telepíted az APK-t és frissíted a Magisk verziót (megpatkolja a boot.img-t aztán restart) majd megint törlöd az appot magát.. és mivel a beállításokat a Magisk maga nem az appból veszi fel hanem a /data/adb-ben tárolt sqlite-ból meg az ott levő file-okban levő infókból így ugyanúgy menni fog minden amit addig beállítottál, aminek addig adtál root jogot az ugyanúgy meg tudja kapni. Ez persze azokon a modulokon nem segít amik appot is "tesznek fel" és maga az app "tiltólistás" az érzékeny appodban.

    Egyelőre ennyi tudok mondani. Végülis megy.. legalábbis nálam 3 készüléken is "megy" így.

    Viszont volt egy kis furcsaság ezzel: amíg van futó su folyamat ami fut.. tehát van olyan app ami éppen úgy fut hogy éppen használ közben su-t (pl. egy terminál amiben kértél su-val root jogot és nem léptél ki) addig láttam néhányszor olyat, hogy a MyRaiffeisen csak fehér képet adott.. mintha várna.. amint a su folyamat megszűnik (pl. kilépsz exit-el a su-ból vagy kompletten bezárod a terminált..) akkor egyből megindul a kezdőképe.. szépen betöltött.

    Ha bárki bármit hall, lát vagy van ereje&ideje szétborítani a MyR-t és talál valamit ne habozzon írni! :R

Új hozzászólás Aktív témák