Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz bzolika10 #2788 üzenetére

    Meg mindig Poco F2 Pro + crRroid? Esetleg az OTP is elkezdte a lineage-et figyelni a prop-ok kozt?

  • crok

    Topikgazda

    válasz bzolika10 #2788 üzenetére

    A Mido-mra csak crDroid 8.5 van (A12, az is unofficial), na azt megtoldottam egy NikGApps-el de egyetlen modult se kell feltenni és sima hogy induljon az OTP összes alkalmazása. 100% biztos vagy benne hogy az a ROM az "jó", és egyetlen modul és|vagy Magisk és root nélkül menne azon a ROM-on az OTP? Még a Viper miatt se rinyál.. TWRP könyvár is van.. annyi, hogy nincs egyetlen modul se (USNF se mert a ROM megoldja amit az USNF csinálna), Zygisk be van kapcsolva, DenyList-en van az OTP (meg a GMS megfelelő elemei) és Enforce DenyList. Ennyi.

    turai_: én is szétborítottam, hát nyilván ilyen mert banki alkalmazás.. ami érdekes hogy pl. van benne egy SQLite DB telis tele készülék név <> codename párosokkal (assets/android-devices.db).

    Ha annyira specifikusan custom ROM-ra menne rá.. akkor a crDroid-ot / LineageOS-t miért szűrné de a Xiaomi.EU-t meg pl. miért nem? Nem kifejezetten keres ilyesmit amennyire most volt időm belenézni, egyáltalán nem találok rá utalást se. Strong_integrity-t meg nem néz mert akkor nem indulna el Xiaomi.EU-n se, de a mido-mon crDroid-on se.

    Ami viszont érdekes:

    smali_classes6/hu/otpbank/mobile/data/api/login/model/CreateAndroidFingerprintRequest.smali
    Itt nézi meg miből áll a szétnézelődés. Ebben van egy isEmulator és egy isRooted sor vagyis

    Valamint úgy látom a scottyab féle RootBeer-t használja még felderítésre (forrása):
    hu.otpbank.mobile/smali_classes8/com/scottyab/rootbeer/RootBeerNative.smali:
    .class public Lcom/scottyab/rootbeer/RootBeerNative;
    sput-boolean v0, Lcom/scottyab/rootbeer/RootBeerNative;->a:Z
    .method public native checkForRoot([Ljava/lang/Object;)I
    Szóval a RootBeer Sample-el érdemes lenne szétnézni mit lát.. esetleg egy kósza BusyBox vagy valami.. mégjobb lenne pl. a VD Infos az összefoglalóból (XDA, első poszt csatolmányok). Mindkettőt ugyanúgy kell beállítani mintha az OTP alkalmazás lenne.

Új hozzászólás Aktív témák