Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz mzsol #2578 üzenetére

    Ha ennyire nem akar menni a dolog terminálban akkor egy root-ot használni képes file kezelővel keresd meg és írd át a /system/build.prop-ban azokat a prop-okat amiben lineage van (cserélj ki egy betűt a lineage szóban vagy írj át egyet, mindegy, csak ne lineage legyen). Ezzel a módszerrel relatív gyorsan haladsz - viszont minden ROM update felülírja.. MagiskHidePropsConfig-al meg a Magisk cseréli le az értéket minden boot-nál és az túléli a ROM update-et.
    MagiskHidePropsConfig:
    ezt elbábozni jobban mint ahogy leírtam nem nagyon tudom.. terminálban:
    su
    és adj neki root jogot. Aztán
    getprop | grep lineage
    Ekkor lesz egy listád azokról a prop-okról amikben szerepel, hogy lineage - de ha úgy könnyebb akkor a /system/build.prop-ban is megkeresgélheted.. utána terminálban:
    props
    5 és enter (Add/edit custom prop)
    n és enter (New custom prop)
    majd megadod az első prop nevét amit a getprop | grep lineage kiadott és enter
    aztán megadod az értéket vagyis az eredeti érték csak a lineage-t megváltoztatod és enter
    utána rákérdez hogy mehet-e, a válasz y
    utána rákérdez hogy restart de még nem kell mert újat akarsz hozzáadni, annyiszor megismétled amennyi van még. Aztán restart -> y.
    De lehet próbálkozni azzal is hogy az 5-ös helyett a 6-os pont (Delete prop) alatt veszed fel és törlöd teljesen a prop-ot (nem kell érték..). 10x több idő leírni mint megcsinálni, hidd el.

    Én ettől jobban nem tudom elmagyarázni.. :U Hátha majd más..

Új hozzászólás Aktív témák