Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz Senator #35249 üzenetére

    OC-n is csinálta sajnos a telefondobálós dolgot, úgyhogy ezen a szinten már megnézem majd az otthoni hálózatot is, hátha ott blokkolja valami a telefont.
    Haverom ha ráér megkérem ugorjon át a MacBook Air-jével, azzal a legbiztosabb a próba. Ha ott is dobálja akkor ez biztos hogy nem a Mac hibája hanem valamit a telefon művel (főleg, hogy már így is 2 gépről nem megy) vagy a LAN hálóm (azt hogy fogom debugolni azt nem tudom..😅)

    A RAM zabálás meg Big Sur probléma mert Catalina alatt nem csinálta. Ez csak egy bizonyos oldalon történik ahol 1080p x265 (HEVC) 10-bit videó van, máshol nem. A bootloader ilyen dolgokat nem tud befolyásolni, de majd ha kijön a release akkor csinálok 1 teljesen új OC loadert aztán tesztelem az egyikkel és a másikkal is egy darabig. 😊 Régebben is használtam egy darabig az OC-t de semmilyen különbséget nem vettem vele észre, így visszatértem a megszokottra. Most meg már ugye az OC integrálva van a Clover-be (v5124-től), szóval igazából majdnem ugyan az a kettő. Clover-nek a GUI-ja a régi, majd a meghajtó választása után átadja a dolgokat az OC-nak.
    Main gépen most sajnos nincs fent a Big Sur, pedig jó lenne ott is megnézni. A másik Lenovo laposomon viszont Beta 9 van, majd felfrissítem és megnézem ha ráérek. Csak legtöbbször nem én használom mert nekem csak teszt masina, így keveset van nálam.😅

    Egyébként egy nagyon hasznos dolog, ha valakinek több bootloader-je van és tesztelgetne: https://github.com/jief666/BootloaderChooser (egyik Clover fejlesztő készítette)

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák