Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    válasz kushwavez #32302 üzenetére

    Végig próbáltam minden lehetőséget, írom a fejleményeket sorban.
    Ha iGPU-t aktiválom, memóriát automatán hagyom, iGPU multi-monitor funkciót kikapcsolom, akkor az alaplapi videokártya aktiválódik, onnan jön a videó jel. Igen ám, de mikor pendrive-ról bootolnám az UEFI-s Mac telepítőt akkor csak baloldalt fent egy kurzor villog, semmi több nem történik, hiába várok a csodára.
    Aztán következő lépésben ugyan ezt a beállítást hagytam, de aktiváltam a Multi-monitort. Akkor is a kurzorig jutott hogy villog baloldalt fent a fekete háttérrel.
    Ezt követően Auto memória méretről át állítottam 64 MB-ra, de ez sem hozott változást.
    Aztán vissza állítottam iGPU helyett Autó módra, és ekkor jött az érdekesség, mert itt azt kéne érzékelnie hogy hova van bedugva az alaplapba a videokártya kábele. Azonban hiába volt az alaplapi videokimenetbe bedugva a kábel, át váltott rögtön a Radeon kártyára. Most át dugtam a radeon kártyába a kábelt és újra próbáltam mindent, de már úgy hogy AUTO-n hagytam a videó kimenet választót a bios-ban, és bekapcsoltam a Multi-monitort. Na ekkor meg az történt hogy amikor bejött volna az install képernyője a Mac-nek, dobott egy resetet a gép. Újra próbáltam, akkor is ez történt... Ha meg PCIe-t kiválasztom, Multi-monitort kikapcsolom, akkor ugyan oda lyukadok ki hogy végigfutnak a parancsok és amikor eljutna az install képernyőig, bejön a nagy rózsaszín képernyő.
    Nem lehet hogy összeakad valahogy hardveresen az alaplapi videokártya a Radeonnal? Másra már nem tudok gondolni. Az biztos hogy itt van a kutya elásva. Most megtehetném hogy kiveszem a Radeon kártyát a gépből, felteszem az alaplapival a Mac-et úgy hogy hatfelé osztja a képet meg csíkos, aztán amikor felment, vissza teszem a videokártyát a gépbe és elvileg jónak kéne lennie. De ez így meg elég "mac"erás. :(((

    A géphez DVI kábellel van csatlakoztatva, nem tudom számít e ez. De veszek majd HDMI kábelt ha arról van szó.
    Amit írtál még megpróbálom aztán mára záróra. De ha lenne még ötleted, azokat is megfogom próbálni. Ha már itt van ez a szuper videokártya, fel erőszakolnám valahogy a gépre a Mojave-t.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz kushwavez #32302 üzenetére

    A linken szereplő leírást így olvasgatva annyira nem értem mit is kell tennem. Addig eljutottam hogy töltsem le azt a "patch-edid.rb script"-et. De utána a Terminal-ba kell írni egy sort, amit nem tudom hogy hozok elő. Meg nem tudom azt sem hogy ezt a bootarg -rad24-et nekem hova kell beírnom?
    Ha ezek letisztultak, megpróbálkozom vele, de már csak napközben. :)

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák