Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    Meg egy hasznos info, amivel eddig a 10+ eves palyafutasom alatt nem talalkoztam. Van egy ilyen mindenfele kukabol osszeszedett mediastorage-em (Plex+Transmission), ami anno asztali gepkent funkcionalt igy jol megszivattam magam... ugyanis 10TB HDD van mar benne HFS-re formazva. Evekig csak foltozva volt az 10.8-rol 10.11-re upgrade-el rendszer, ami alatt szerintem 7-8 kulonbozo alaplap volt mar az evek soran ujratelepites nelkul. Most hetvegen ravettem magam, hogy akkor megkapja a MSI P67+i5-3470-et amit honapok ota kerulgetek es vegre atall teljesen EFI-re. Mivel a main gep is ASUS P67+i7-3770 ezert adott volt hogy megkapja annak a MacPro6,1 config-jat es mehet fel a High Sierra. Generaltam uj sorozatszamokat, masoltam az EFI particiot es tokeletesen mukodott 1 dolog kivetelevel. Sleep-bol olyan laggy lett a rendszer, hogy a jelszavamat nem tudtam beirni. Semmi hibat nem talaltam a logok-ba, aztan nagy nehezen kiderult, hogy a TSC-vel van a gond. Igazabol nem is ertem a dolgot, ugyanis tok ugyanaz az a chipset, a cpu family, meg a bios is AMi, es az ASUS-nal a sleep ment OOB. Szoval van egy VoodooTSCSync nevezetu cucc, es ez tokeletesen megoldotta a problemat, csak nagyon nehez volt ratalalni. :)

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák