Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    Topikgazda

    közben tovább bővítettem az 1. hozzászólásba szánt dolgot (ha még lesz egyáltalán topik...)
    most is várom a javaslatokat, javításokat! (lehetőleg aktívabban, mint múltkor :) )
    (moderátoroknak is kötelező végig olvasni, elrejtve hackintosh release neveket tartalmazhat ;] )

    tlac kiegészítése

    Billentyűzet és egér

    Lehetőleg usb-s egeret és usb-s billentyűzetet használjunk, mivel ezeket az osx alapból kezeli. Ha valamelyik ps/2 csatlakozású, akkor telepítésnél fix-et is fel kell rakni. Ha vegyesen van, tehát az egyik ps/2-es, a másik usb-s akkor előfordulhat, hogy a ps/2-es eszköz nem fog működni.

    Billentyűzet beállítása

    Ha eredeti Apple billentyűzetet használunk, akkor nincs is semmi dolgunk, az megfelelően fog működni.
    Ha nem, akkor a billentyűzet kiosztását be kell állítani, mivel az Apple billentyűzeten máshol vannak a gombok (főleg a speciális jelek).
    Kiosztást megpróbálhatunk keresni a neten vagy akár készíthetünk is. Készítéshez az Ukelele programot ajánlom, könnyen kezelhető, csak össze kell kattintgatni.
    Én egy magyar win-es billentyűzet használok, amihez már el is készítettem a kiosztást.
    Innen letölthető.

    Kiosztás telepítése:

    Egyszerűen csak be kell másolni a
    [Home könyvtárad]/Library/Keyboard Layouts helyre (vagy ha azt akarjuk, hogy más felhasználó is elérje, akkor a /System/Library/Keyboard Layouts-ba, de ekkor a jogokra is figyelni kell). Majd a System Preferences/International/Input Menu panelen kiválasztjuk (ez esetben a Hungarian_tl-t) és ki-bejelentkezünk.

    Ha PC-s billentyűzetünk van:

    Érdemes megcserélni a Control és Command key-t, ekkor a szokásos helyen lesz a ctrl+c, ctrl+v, ctrl+s, ctrl+f és a többi. A cserét a System Preferences/Keyboard & Mouse/Modifier Keys panalen tehetjük meg. A cserének lesz egy-két mellékhatása, pl. win-ben megszokott alt+tab helyett ctrl+tab-ot, ctrl+d (terminálban) helyett meg win+d kell használni, de még így is több billentyűzetkombináció lesz a megszokott helyén, mint alapból.

    Home, End, Page Up, Page Down és Shift-es, Ctrl-os kombinációi:

    Osx alatt ezek egészen másképp mennek, hogy ne kelljen átszoknunk, létre kell hozni egy [Home könyvtárad]/Library/KeyBindings könyvtárat és ebbe egy DefaultKeyBinding.dict fájlt, melynek tartalma a következő:

    {
    "\UF729" = "moveToBeginningOfLine:";
    "@\UF729" = "moveToBeginningOfDocument:";
    "$\UF729" = "moveToBeginningOfLineAndModifySelection:";
    "@$\UF729" = "moveToBeginningOfDocumentAndModifySelection:";
    "\UF72B" = "moveToEndOfLine:";
    "@\UF72B" = "moveToEndOfDocument:";
    "$\UF72B" = "moveToEndOfLineAndModifySelection:";
    "@$\UF72B" = "moveToEndOfDocumentAndModifySelection:";
    "\UF72C" = "pageUp:";
    "\UF72D" = "pageDown:";
    }

    Ez a hack a megcserélt Control és Command gombhoz van szabva, ha nem cseréltük meg, mert pl. Apple billentyűzetünk van, akkor használjuk ezt:

    {
    "\UF729" = "moveToBeginningOfLine:";
    "^\UF729" = "moveToBeginningOfDocument:";
    "$\UF729" = "moveToBeginningOfLineAndModifySelection:";
    "^$\UF729" = "moveToBeginningOfDocumentAndModifySelection:";
    "\UF72B" = "moveToEndOfLine:";
    "^\UF72B" = "moveToEndOfDocument:";
    "$\UF72B" = "moveToEndOfLineAndModifySelection:";
    "^$\UF72B" = "moveToEndOfDocumentAndModifySelection:";
    "\UF72C" = "pageUp:";
    "\UF72D" = "pageDown:";
    }

    Ezután már csak ki és be kell jelentkezni és már működni is fog a legtöbb helyen (Firefox-ban sajnos nem).

    Részletesebb leírás:
    [link] [link]

    Egér beállítása

    Erre akkor van szükségünk, ha a sok gombos egerünk minden gombját használni szeretnénk.
    Ha drága, márkás egerünk van, akkor érdemes szétnézni a gyártó weblapján, hátha ad osx-es drivert hozzá.
    Ha nincs ilyen, akkor használhatjuk az USB Overdrive-ot (fizetős).
    Ez részben átveszi az egér kezelését, a scroll-ozás sebességét itt kell most már beállítani és természetesen az egér gombjaihoz funkciókat rendelhetünk (szerintem a leghasznosabb böngészőben a vissza és előre beállítása).

    Magyarítás

    Ha azt akarjuk, hogy a felület angol maradjon, de pl. a Safari magyarul jelenítse meg azokat az oldalakat, amiknek van magyar változata is vagy a dátum magyar formában legyen, akkor a System Preferences/International/Language fülön kell a "Magyar" nyelvet legfelülre beállítani és a System Preferences/International/Formats-nál pedig "Magyarországot" választani és esetleg még itt értelemszerűen beállítani pár dolgot.

    Ha az egész osx-et magyarul szeretnénk látni, akkor csak innen kiválasztva a rendszerünknek megfelelő verziójú csomagot kell telepíteni (ha nincs pont olyan, akkor csak félig lesz magyar a felület), ez egyben elvégez minden beállítást is (a fentebb írt dolgokat sem kell megcsinálnunk).

    A magyarításhoz én hozzáértem egy magyar helyesírásellenőrző telepítését is.
    Töltsük le a legfrissebb verziót a HunSpeellX-Hu-ból innen és installáljuk. Ezután indítsuk el a TextEdit-et és a menüből válasszuk ki az Edit/Spelling and Grammar/Show Spelling and Grammar pontot és itt állítsuk be a "Magyar (HunSpeellX)"-et.
    Az ellenőrzés működni fog Safari-ban, TextEdit-ben és még jó néhány helyen.

    Dual, trial boot-os rendszer

    (majd később, addig is használd a keresőt a topikban)

    Hasznos programok

    (majd később, addig is használd a keresőt a topikban)

Új hozzászólás Aktív témák