Új hozzászólás Aktív témák

  • rooney8

    aktív tag

    üdv.

    bent a melóhelyen win 7 fut a gépemen, ősszel lett vásárolva. i3 proci, 8gb ram, meg egy gyengébb vga. igazából tervezésre használjuk, arra tökéletes. sőt, azon csodálkoztam, hogy kb. pillanatok alatt nyitja meg a programokat a win. photoshop, office programok, archicad, minden baromi gyorsan betöltődik. ellenben az itthoni gépemen, amin most kapitány van, még a gyári számológép appra is másodperceket kell várjak, míg megnyitja az os. excel-ről, vagy photoshopról már nem is beszélve. ha jobban megnézzük, akkor a proci az majdnem ugyanaz az i3, az én gépemben csak 4gb ram van, viszont a vga-m az sokkal jobb. a ram különbség szerintem nem okoz ilyen problémákat, a vga-nak pedig semmi köze ehhez, így csak arra tudok gondolni, hogy a két hdd között van ekkora különbség. a benti gépben egy WD blue 1tb-os hdd ketyeg, 7200rpm, sata 3 és 64mb cache. az enyém egy régebbi seagate barracuda. az is 7200rpm, viszont az csak sata 2-es és a cache mérete is csak 8mb. cache-ben óriási a különbség, ez okozhatja nálam ezt a sok "gondolkozást", miután megnyitom az adott programot?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák