Új hozzászólás Aktív témák

  • Phantomhive

    aktív tag

    válasz Xero #20727 üzenetére

    Pedig szerintem, ha belegondolsz, nem kérdezett hülyeséget.

    Alapvetöen a processzor és a vga pl. olyan komponensek, amik dinamikus órajelűek(jó esetben) azaz a 3.30Ghz-es proci böngészés mellett csak mondok egy számot 1,3Ghz-en ketyeg, mert nincs szükség több kakaóra. Ugyan ez igaz a vidokártyámra, ami minek pörögjön 900Mhz-es magórajelen, amikor 150Mhz is bőven elég a bbc átgörgetéséhez.

    Ez a fel-le skálázás nem csak gazdaságos, de szerintem megnöveli a hardwarek élettartamát is, hiszen nincsenek folyamatosan maximum teljesítményen pörgetve az eszközök --> az általános hőjük majdnem csak a fele ténylegesnek --> kevésbé használódik el

    és ha innen ráfordulunk arra, hogy a hackli rendszerek alatt sokszor mekkora nyűg pl. a procik turbóorajelének eltalálása, aktiválása, akkor jogos a felvetés és vagy félelem,hogy vajon mindig maxon pörög-e a cpu vagy visszaveszi-e magát?
    és ugyanez igaz pl. a vga-ra. én a mai napig nem tudom, hogy hogy viselkedik a HD5670 kareszom odabent, mert fogalmam sincs,hogy mivel tudnám monitorozni a kártya terheltségét, aktuális core/mem órajelét, hőmérsékletét :D

    de persze ezt mind elméleti síkon írom és örülnék, ha meg tudnád cáfolni, mert engem is szokott nyomasztani ez a gondolat, hogy mennyivel ehet többet a gépem osx alatt mint win alatt. elvégre nem mac van alatta, hanem traditional pc

    [...] and on the sixth day God created Manchester

Új hozzászólás Aktív témák