Új hozzászólás Aktív témák

  • Phantomhive

    aktív tag

    Üdv legények.

    Pár napja/hete beszélgettünk arról, hogy nem lehet Windows 7-et telepíteni guid partíciós HDD-re, én pedig állítottam, hogy lehetséges.
    Igazam volt, mert most települt fel a lelkem.

    a dolog úgy néz ki, hogy adott egy winyó 2 alap partícióval, guid partíciós táblával.
    1. partíció - hfs+ - ilyen "cache partíció a programjaimnak melóhoz"
    2. partíció - fat32 (ezt osx alól formáztam meg disk utilityvel)

    telepítés:
    windows 7 lemez be - boot - 2. partíció kiválaszt. a telepítő majd sírdogál, hogy ő csak ntfs-re települ. ekkor "format" gomb megnyom, ami megformázta ntfs-re, "tovább" gomb és voila.
    work partícióm megmaradt a helyén és lett mellette egy windows.
    windows alól bootolva a sajátgépben a merevlemezt ő MBR-nek látja, de a disk utility osx alól viszont guidnak(utóbbinak hiszek, hiszen guidból indult az egész és semmi adatot nem vesztettem).

    A buktató: a w7 telepítő guid partíciós táblán nem képes arra, hogy egy partícionálatlan területet megformázzon ntfs-re(nevetséges). így osx alól kell neki adni egy fat32-t és azt már át tudja rakni magának ntfs-re. a boot camp fogalmam sincs, hogy miért emulál(na) mbr-guid szinkronizációt, amikor a W7 -részlegesen- felkészítettnek tűnik a dologra. (ettől függetlenül nem zárom ki)
    még a telepítő dvd-n is van külön EFI mappa benne jóságokkal, szóval támogatottnak tűnik.

    summa summarum: picike noszogatással lehet guid partícós táblára rakni w7-et gördülékenyen 2. rendszernek.

    proof:

    (ugye balra a hitachiról beszélünk, ami a meló hdd, felül az osx boot hdd, lent a személyes hdd. mind3 guid táblás és a középsőn ott figyel -egyelőre- untitled néven a windows - jobbra a mappa tartalma)

    Cheers :))

    [...] and on the sixth day God created Manchester

Új hozzászólás Aktív témák