Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #70339072

    törölt tag

    válasz ittakary #3789 üzenetére

    Én is észrevettem hogy sokan kötik az ebet a karóhoz itt a hangkártyák betolatásával a gépbe pedig én is alaplapin tolom egy rog maximus XI heroval. ledönti azzal is a falakat teljesen felesleges a hangkártya, sőt megkockáztatom akinek alaplapi 5.1 van valószínűleg teljesen elég az is hozzá. nyilván akik a zenével foglalkoznak vagy pl dolgoznak vele írják stb, azoknál el tudom képzelni a hangkártya szükségét egy bizonyos szint felett, de hobbi szinten teljesen felesleges. Viszont visszatérve a Z906-unkra. 1. kicsomagol összedug. 2. tesztprogram letölt elindít [link] és szépen beállítja magának elhelyezve ahogyan kell, ügyelve arra hogy egyforma hangerőn hallja a bemondó kolléga hangját minden hangszórón kivéve sub. ha halkabb valamelyik a jobb oldalon a világító hangszórók alatti gombbal azt megnyomva külön is állíthatja a hangerejét a centernek, két hátsónak és a subwoofernek ha a gyári beállítás nem felelne meg. Aztán had szóljanak. Egyéb probléma esetén a gyári reset is sok hibát kiszűrhet , lekapcsolás után ha kikapcsolt a kezelő az input gombot kell 8mp ig nyomva tartani. remélem hasznos volt ez a pár pici szubjektív infó is.

    [ Szerkesztve ]

  • #70339072

    törölt tag

    válasz Freezee #3791 üzenetére

    Pont azért toltam be egy jobb alaplapot hogy ne kelljen utána betolnom még ezt azt. ez előtt egy p8z7v volt azon is alaplapin ment azzal se volt gond. Hang kártyám a sb5.1 live korszakba volt nekem is, mert az alaplapiak akkor még nem is léteztek, vagy ha igen azok sem 5.1 be. mióta van alaplapi 5.1 én nem osztanám azt a nézetet hogy azok szarok, még az olcsóbb alaplapokon sem. mellesleg mi a töknek valakinek 100.000 ft os hangfal szet ha 30 ezres alaplapokon spórol? Az vegyen magának z506 ot mert az is bőven megfelel. Aki meg ilyenre ruház be, hogy úgy mondjam kérlek szépen: akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is. :P

  • #70339072

    törölt tag

    válasz djszido #3799 üzenetére

    Fenét. A P8z77-v a 4 magos generációt szolgálta ki és aszem 60 körül volt az a lap, azután jött a 8 magos rog fejlesztés i9900k ami még szerintem 1-2 hónapot még elmegy. :) Nem figyeltél. a 100 ezres alaplapon csak szerintetek profi a hangkártya rész, én meg azt mondom hogy egy 40 körüli lapon is nyugodtan lehet a lapi 5.1-et használni mert nem szar azon sem, még ezzel a z906-os hangrendszerrel is. A régin 5.1 es lapin is ugyan úgy szólt nekem mint a mostanin semmilyen különbséget nem vettem észre. Semmiképpen nem mondanám azt hogy vegyenek hangkártyát, ha csak nem egy zeneszerzővel beszélgetek aki a gépen írja és dolgozza fel az ihleteit, mert annál szükséges lehet. Játszok filmet nézek zenét hallgatok hobby user vagyok mint a legtöbben itt sztem bőven elég az alaplapi 5.1 és nem csak 100 ezer ft-os alaplapokon.

  • #70339072

    törölt tag

    válasz djszido #3810 üzenetére

    Súlyos tévedés. én is pár sorral feljebb írtam hogy nincs különbség a szar 40 ezres alaplapi és a 100 ezres alaplapi szar hang 5.1 (ma már 8.1) es hangkártya között ami az én botfülemnek tökéletesen megfelel és szerintem sokan másoknak is. sőt eddig is megfelelt. Tovább megyek, amint azt állítod semmilyen középtartomány nincs hangkártya nélkül, hát kedves barátom akkor sokan szerintem ezen tartományok hallgatása nélkül csak a 20 Hz és a 20 Khz es tartományokat hallgatjuk és fogjuk hallgatni. A te felfogásodat olvasva a világ összes mérnöke hülye és te vagy a hangok mestere. Legyen így. Hallgasd a további életedben boldogan a középtartományokat mi hülyék akik meg nem értünk hozzá megmaradunk a szerinted szar szinten és elég lesz akár az életünk végéig is : :))) de azt tesszük ezzel a szar Z906 al ami nem is képes középtartományokat lejátszani mert alaplapi 5.1 re van dugva és még csak nem is optikai kábellel, hanem szar vacak gyári jack-el.. múúúúú hahhahahah

    [ Szerkesztve ]

  • #70339072

    törölt tag

    Engem csak azzal lehetne rábírni hangkari beruházásra, ha azt meglehetne oldani amit a winXP idejébe egy wma pluginnal. Ha betolok egy SB zászlóshajót, el lehet azt érni hogy az alapérték legalább dolby surround legyen? ergó teljesen letisztázva, azzal a pluginnal felinstallálva eltűnt a stereó hangzás és minden 5.1 en szólt.. még az is mikor a windows elindult. Nem szünt meg, folyamatosan azon ment, és sosem váltott vissza 2.1 re! Nos az a feeling, az a feeling a mai napig hiányzik valamiért a fülemnek. Most is bohóckodok DTS filmek és koncertek nézésével de van mp3 és flac gyűjteményem is és régen az mp3-ak is azzal a pluginnal 5.1ben suhantak. fenomenális volt még azzal a creativos gugyerák foshhab 25k ért vett hangfal szettel is 20 évvel ezelőtt. :K

  • #70339072

    törölt tag

    válasz Freezee #3819 üzenetére

    Köszönöm Cinizmussal teli válaszodat. Nem tudsz sajnos te sem a sorok között olvasni, viszont kiforgatni a szavaimat annál inkább. Gyerek korban ez sokszor előfordul. :) Az alaplapi 5.1 levezérli a Z906-ot mindenkinek, és nem is rossz hangminőséggel. Akinek alapzajos lenne vagy érezhetően rossz az alap hangminősége zajos pl. stb, az nyilvánvalóan a hangkártya behelyezésén gondolkodik, de nem értem miért vesz valaki pl 20-30-ért alaplapot és majdnem 100 ezerért 5.1 es hangrendszert? Erre mondtam azt "akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is !", mert ahhoz a 20 ezres laphoz max a z506 dukálna ha az árakat nézem de már az is sok. vagy digitális kábellel kösse össze. Ha viszont valaki hangkártyában gondolkozik a z906 mellé, bizony pénztálca nyitogató a megoldása ha a DTS és minden fontos ugyanis pl a SB AE-5 40k ért még a z906-hoz kevés. Az AE-7 már elég de az 70k, az AE-9 ről nem is beszélve ami meg már 120. El tudom képzelni hogy ha betolok egy ilyet és elkezdek a paraméterekkel játszani jobb hangzás is előcsalogatható, mint a lapival de itt már nem mezei user felhasználásról beszélünk hanem a professzionális kapuit döngetjük. Kinek mi éri meg? Azt mindenki maga is döntse el. És visszakanyarodva az eredeti mondanivalómhoz ha valaki betolja a z906-ot egy 40-50 ezres alaplapos gépbe ahol az integrált alaplapi 8.1 ül, NEM feltétlenül szükséges, ha se alapzaja se egyéb problémája nincs (ahogyan nekem sem volt anno a p8z77-v vel, se a mostanival) hangkártya vásárláson gondolkozni mert az olcsóbbak abból is nem váltják ki. el lehet gondolkodni akit érdekel pl ezen az ábrán is.

  • #70339072

    törölt tag

    válasz djszido #3822 üzenetére

    Te magad megválaszoltad a kérdést. aki 20k ért vásárol lapot az minek nézegeti a 100k s logiteket? mert a józsika ajánlotta azt is a youtube-on? Az én észrevételem az hogy két külön dologról beszélünk. pl telefonra se szoktak z906 ot rákötni, pedig valszeg azt is meg lehetne oldani ha valaki nagyon akarná. Másképpen mondva minek mélynyomó ládás hangfal szett egy trabantba? a motorhang tönkre fogja tenni a hallgatni való zenét tudod?. Amint azt látod csak ennyi a köze egymáshoz. Jó magam is a minőségre utazom, ezért sem vásároltam noname cuccokat soha. És bizony nézegetem a Creatívos hangkarikat, (mert ugye az lenne a régi jól bevált minőségi dolog) ugyan úgy ahogyan az asus alaplapokat, intel processzorokat, és a logitech z906 os hangfalakat stb. Ergo, nem azt vizsgálom hogyan lehetne a legolcsóbban megúszni egy szükséges kiadást, hanem azt hogy az adott minőségibb alkatrész hol a legolcsóbb. És ez bizony nem mindegy. Akárhogyan is legyen szerinted a logitech z906 általad nevezett legalja hangfalszett, vagy belépőszint, az én nézőpontomból zászlóshajó. és ezt kerestem ezt használom nem bántam meg, sőt ha kell az alaplapi vacak szar 8.1 is ledönti vele a falakat ha kell. és még csak nem is rossz minőségben.

  • #70339072

    törölt tag

    válasz Freezee #3823 üzenetére

    Akkor szemléltessünk:

    Asus ROG XI hero (100K)
    SupremeFX S1120A

    ASUS ROG STRIX B360-H GAMING (42K)
    SupremeFX S1220A

    viszont valóban 7.1 elnézést az elírásért.

    Ha meg személyeskedni akarnék, azt mondanám, "amikor én már 5.1ben halgattam te még kattogó falepkével szaladgáltál,,, "

    :)

    de nem mondom.
    :P

  • #70339072

    törölt tag

    válasz djszido #3828 üzenetére

    ha te az iphonodhoz vettél z906-ot meg a tvhez, minek beszélsz bele az alaplapi 5.1 és hangkártyás vitába?

  • #70339072

    törölt tag

    válasz djszido #3831 üzenetére

    Elolvastam az egész fórumot miután megszólaltam. Rengeteg helyen ahol alaplapival használta valaki rögtön az volt a megszólalás hangkártyát kell venni mert az alaplapi szar. Megszólaltam mert meg kellett szólalni, az alaplapi nem szar. Se a 40ks kategórián pláne nem a 100kn holott a csipszet azoknál nagyrészt ugyan az, Ha esetleg szar az alaplapi az akkor az a belépőszintűeknél ami 20K s kategória, ott meg nem áll össze a kép valaki 100k ból összeizzad egy gépet monitorral és z906-ot vesz hozzá? nem stimmel. Az én idősebb tapasztalatom azt mondja aki ilyen fajta spórolást végez nem fog zászlóshajó hangfalat vásárolni. És csak hogy tudd sok 5.1 es élményen vagyok túl és dts-en is. manapság a DTS-x és a Dolby atmos vivja a csatáit kinek a hanganyaga kerüljön a blue ray-re ezeket is figyelem. Az erre való beruházás még nekem is sok. de ami ezen a belépőszintű fos gugyerák hozzá nem értő logitech mérnökök által legyártott szarból kijön ami véletlenűl zászlóshajó hiszen nemért hozzá a logitech mert nem audió márka nekem bőven megfelel. és szerintem sokan másoknak is. hangkártya beruházás nélkül is. Akik meg belépőszintű gépekkel vettek maguknak z906-ot sajnos további beruházásra lesz szükség és ha a dolby digitál világa felé is kacsingatnak mélyen a zsebükbe kell nyúlni, mert a belépőszintű 20k-s hangari ehhez nem lesz elég. Mit nem lehet ezen megérteni? Ez is egy elhangzott vélemény. még ha igazam is van. Másképpen szólva: És ha igen? miért nem? :DDD

  • #70339072

    törölt tag

    válasz djszido #3833 üzenetére

    Amire válaszoltam :

    "És csak hogy ne legyek OFF: A z906 a logitechnél valóban zászlóshajó, csakhogy a logitech nem kifejezetten audio márka. A viszonylag elfogadható minőségéhez és teljesítményéhez képest egész olcsó. Csak azért választottam ezt, mert kellett valami, amin van optikai bemenet, mert a tévén nincs semmi más kimenet"

    Tehát nem az ÉN szavaim, hanem TŐLED idézettek, amiket a válaszomba beszőttem hogy értsd.

    elfogadható minőség? és teljesítmény?

    sztem menj el orvoshoz.
    :DDD
    a te fajtádnak semmi sem elég jó de fikázni megállás nélkül idejár a fórumra szinte már ez a munkahelye. Azt mondom valamire hogy jó ti meg azt mondjátok az szar. Fikázzátok a mérnököket kurvára okosnak hiszitek magatokat és kicikizitek azt aki régebb óta 5.1 en motorozik, mint ti, sőt még süketnek is beállítjátok.

    tulajdon képen már kurvára unom is ezt, mert a józan érvek és a feltárt bizonyítékok ellenére sem fújsz te sem takarodót hanem visszajársz nyálat verni és engem megpróbálni hülyének beállítani, mi több a saját mondataidat két sorral lejjebb rám fogod.

    Az volt a tervem megosztok pár érdekességet és hasznos dolgot tapasztalatot és néhány érdekes appot, itt hogy mindenki kitudja hozni ha akarja a maximumot a z906-ból, de felesleges olyanoknak akik szerint ez csak egy szar, az alaplapi hangkártyával együtt,
    és olyan hülyék veszik akik olyanok mint én is aki nem ért hozzá és szerintetek süket is.

    zárószóként és elköszönésként meg annyit aki engem zrikált és hülyének próbált beállítani:

    el lehet menni a picsába.

    Au revoair.
    :))

  • #70339072

    törölt tag

    válasz Freezee #3842 üzenetére

    Tulajdon képpen igazad van.
    Azt ugyan nem tudom és nem is fogom megnézni, hogy az általad felsorol lapok, alaplapilag a belépő kategoriába vagy hova tartoznak, de ezek szerint te azt állítod ezeken mind szar az alaplapi 5.1? szomorúan hallom. Talán asus között kéne válogatni ahol amiket felsoroltam azoknál bizony mindegyiknél jó. És nincs külömbség sem a 40k sem a 100k-sok között sem minőségileg sem chipszetileg a legtöbbnél mert ugyan az van rajtuk. Sőt a régi lapom foshab realtech-je is szépen muzsikált alapzajok nélkül hallgathatóan. Elgondolkodtam a további soraidon is. Abban is van igazság. Nem csak dobálózni kell a segítség szavakkal hanem tenni is valamit, tehát úgy döntöttem még is csak mindenki számára leírom miket tapasztaltam tanultam és hogyan tudtam a magam számára kimaxolni ezt a szerintem zászlóshajót mások szerint fostalicska Z906-ot. Viszont időbe telik a bizonyítás linkekkel ezért nem tudom gyorsan az egészet leírni de megpróbálom mert a hitetlen gyauroknak is kell nyújtani valamit ugyebár. Szóval amíg itt bevagdosom a képeket, linkeket, a továbbiakban legyen itt indulásnak egy kis kábelezési tanulmány ami sok vitát szült. Magam is beruháztam egy ilyenre 500 Wattig jó vagyok hangfalanként azóta : :) és mintha tényleg számítana jobb lenne nekem úgy tűnik de nem biztos.

    Persze a másfeles is bőven elég de nekem ez kellett. 20m, hátsoknak elég lett 2x5m, az elsőknek meg 3x2.5m és kijött potom 15k ból. :K
    [link]

    folyt köv....

  • #70339072

    törölt tag

    5.1

    mikor huszon páréve megvettem az első creativ 5.1 emet engem zavart hogy mi a francnak az 5.1 ha minden csak 2.1 ben szól max csak a filmek 5.1 ben és az sem mindegyik. Most gondolom röhögnek akik zenére vesznek hangfalakat arra ott a 2.1 de én nem azért ruháztam be 5.1 re hogy 2.1 ben toljam. És itt jön a felskálázott dolby surround amin most megint sokan biztos röhögnek. Én nem tudok ezen röhögni mert a sarokban ott ült a sony mini hifi tornyom annó és bizony azon is ott volt a dolby surround gomb ergó a 3 cd tálcára behelyezett cd--k egy gomnyomásra 5.1 ben szóltak egy 100k ért vett külön sony mélynyomóval és nem is volt olyan rossz. sőt azóta sem hallottam olyat csak hasonlót.
    Viszont pc--re mert a creativ meg arra volt kötve jöttek a pluginok pl a media playerhez a dolby surround plugin amit előszeretettel kezdtem azon használni mert kezdte visszaadni az elvárásaimnak megfelelő körbe vesz a zene filinget. Ez ma is használható innen letölthető :
    [link]

    folyt köv....

  • #70339072

    törölt tag

    Folytatva manapság codekek mennek pl K-lite [link] nos itt a mega verzióban van szintén 5.1 es plugin de nem tudtam olyat kihozni belőle mint a full verzióval és az ahoz való ac3 pluginnal. [link] Aki az alábbi tapasztalt ábrákat is óhajtja kipróbálni ebbe az irányba javaslom hogy mozduljon.







    Nekem ebben a beállításban minden a megfelelően szól és minden 5.1 ben
    természetesen a DTS truehd és AC3 SPdif "alapokat" ne bántsuk mert jó az úgy ahogy van. ami itt történik minden 5.1 ben fog szólni aminek a lejátszását az MPC-HC x64 K-Lite alapértelmezett lejátszójához kötjük.

    mp3, wav, régi filmek pl Pál utcai fiúk, 1969-es film (xvid) is ami igen nagy élmény volt a gyári 2 csatornával a kisfiamnak 5.1 ben végignézni és hallgatni.

    folyt köv...

  • #70339072

    törölt tag

    Természetesen az első lépés mindenkép az a magyar hangfal beállítási teszt kellene hogy legyen (igen a jelszavas link régebről) ugyan is az is kulcs a jó hangzáshoz hogy mindegyik hagszóró egyforma hangerőn szólaljon meg úgy legyen beállítva a tesztfutása alatt...

    Ezzel el is érkeztem a végére annak amit hirtelen érdemesnek tartottam mindenkinek megosztani. vannak persze dolby atmos és dts--x film logók stb amik nekem így is elegendően szólnak, itt is lehet ilyeneket szemezgetni [link] jobb talán nem is kell. És mindezt ahogyan most is itton egyben van ez a dolog, alaplapi 5.1 en jack-el... persze lehet varázsolni programokkal equalaserekkel, "erősebb basszust" "cicergő magasakat" de úgy vagyok vele minek? ezt meghagyjuk a hangkártyák világának az ahoz kapott softwareknek mert aki olyanokat vesz azért veszi hogy huzogassa benne a potikat.
    Nos tisztában vagyok vele hogy ez az egész egy gombbyomással is előhozható a z906-ból 3d hangzással dé én olyan kurva lusta vagyok azt az egy gombot is nyomogatni hogy nekem ez így megoldva kimaxolva sokkal jobban tetszik és még kényelmesebb is.

    röviden ennyi. :K

  • #70339072

    törölt tag

    Kimaxolás optikán.

    Sokan gondolom, ha nem a legtöbben optikán tolják a cuccot, aminek a minőségi javulása vitathatatlan. Nos a jack-el összekötött hangfalak sofwares optimalizálását fentebb leírtam, lényegileg ha valaki megcsinálta jobbat érhetett el mint optikán, egy apró probléma miatt amit eddig fáradozásaim ellenére nem tudtam megoldani. A fent leírt módszerrel a DAC-ot a gép intézi és a z906-nak semmi dolga nincs, a dts nem fog világítani mindent készen kap és játszik le teljesen jó akár ac3 akár dts akár atmos és dts-x vagy zene akár játék hangforrásról van szó az atmos és dts-x k-lite általi átkonvertálása teljesen profi minden hang a helyén van 5.1-ben is.

    Most jön a gond.

    Optikán összekötve a winfos beállítása hangilag ugyebár default spdif, az én z906-osomon ráadásul a legelső optikán semmi se jött (3) számú de a (4) esen megszólalt.
    a fenti k-lite beállítások ugrottak az ac3 pluginnal együtt majd újratelepítés után minden a helyére került szépen elkezdett dolgozni a z906-os DAC AC3 és DTS lejátszásánál lámpa is kigyulladt filmeket koncerteket játékok, és a zenehallgatás hatása is bámulatos.

    Azonban az M2TS file kiterjesztés vagy az olyan MKV ami true hd hang anyagot tartalmaz a Z906-os DAC nem jól konvertálja a truehd hangot és a hátsó hangfalak alig szólalnak meg és nyilván a dts lámpa sem világít csak a 3d hangzást kapcsolja be.

    Nos mint mondtam ez jack-el összekötve nem volt probléma, csak optikaival. ha erre tudna valaki megoldást azt megköszönném, de szerintem sokan mások is, mert akkor az optikán való használat kimaxolása is megoldottnak lenne tekinthető.

  • #70339072

    törölt tag

    Köszönöm srácok ...

    Sikerült.

    Az mts2 fileok true hd-ja is 5.1 en szépen szól, sőt a dts lámpa is világit optikai kábelen mert más be sincs dugva.

    köszi mégegyszer.

  • #70339072

    törölt tag

    válasz djszido #3965 üzenetére

    így van!!! :DDD

    most ruháztam be épp egy asus z490-f gamingosba és optikán is ugyan de alaplapiról bekábelezve is megy a z906 recegés karcolás és hibamentesen szép telített mélyekkel, hallható magasokkal, kellemesen negyed hangerőn. Ami izgalmasabb a beállítása még mindig mert a kódekeket azért át kell állítgatni hogy úgy menjen ahogy kell...

  • #70339072

    törölt tag

    válasz Sub-ZeRo #3998 üzenetére

    Szevasz testvér... csak nem? Te is tesó lettél? z906? szeretni fogod. -Habár... van egy kis cumi pl a dts hangok körül optikán összekötve hogy én mit szoptam a kódekek beállításával.???
    Mindegy a lényeg:
    a lejátszó ablakába jobb oldali egér gomb- tulajdonságok és ebben az ablakban ezt kell beállítani...

    Nos a Z 906 saját dts dekoderrel rendelkezik de *.mkv filmnézéseknél az úristennek se akart előjönni mindig csak a stereo világított. ezt átpöccintve helyre áll a rend és a z906 dekodolja a dts-t "BRUTÁÁÁÁL" minőséggel :)
    Kellemes használatot és ETS2-zést.

  • #70339072

    törölt tag

    válasz Tiger. #4000 üzenetére

    :K

    dübörögnie kell nincs mese és még az alaplapival is, pláne meg optikán.
    nem 2.0 foshab műanyagoknak kell prünytögnie, meg tiriri, tiriri tiririzni hanem combos hanghullámoknak útra kelni hogy a szomszédok se unatkozzanak.
    :DDD

Új hozzászólás Aktív témák