Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a8l

    aktív tag

    válasz i-sti #52821 üzenetére

    Hidegen is rendesen fog, én is hallottam ilyen rémtörténeteket. Meg esőben is, teljesen olyan mint a vasfék pár apró különbséget kivéve. HA kimész autópályára és fékezni kell akkor ez fog, míg a vas nem igazán.
    Ha 10x kell fékezni 200-ról vagy 250-ről 100-ra akkor 10x fog pontosan ugyan olyan jól mint elsőre, a vasfék meg 2-3alkalom után már gyengül, 10 durva fékezés után meg el lehet dobni a legtöbb nagy teljesítményű autónál. Az RS7-nél amikor 250 körül a fékre léptem, nem sok minden történt, pedig új tárcsák és betétek voltak rajta. A kerámiával meg élvezet fékezni nagy tempóról, annyira könnyedén lassul le 200-ról, alig kell nyomni és mégis nagyon hamar lelassult az autó. A másik fontos dolog főleg audinál, a fékpor, vasfékes audim nekem mindig fekete volt a felni akár már pár tíz km után is mosás után, de 100km-nél már nagyon látszott, főleg autópályás menetnél, a kerámia 1000km után is nagyjából tiszta, van egy kis fékpor de egyáltalán nem látszik, teljesen tisztának látni a felnit, ha az újamat végighúzom rajta akkor látszik hogy van minimális fékpor. Mosásnál sima habos szivaccsal lejön teljesen tisztára szoktam mosni a felnit belül is.
    Az élettartam meg a ráadás. A fékbetét vasfékes a8-nál 45-50ezer km-t bírt nálam, ebbe most van 33ezer de még alig kopott a fékbetét, 100ezret simán el fog menni az én használatommal. A tárcsa meg nálam soha nem fog tönkremenni. 250-300ezer km-t simán elmegy vagy akár többet is, a súlyt kell mérni és ha eléri a min-t akkor cserés, mert nem kopik. Könnyebb is kb 5kg-al /kerék mint a vasfék tárcsa, amellett hogy jóval nagyobb. 400m-es elöl 6dugattyús nyereggel, hátul csak 370mm-es. Szóval én már ilyen autót nem fogok venni kerámia nélkül.

    MMI3g van az A4-ben vagy 3GP?

    (#52822) kornelka
    Elég kevés van benne ennyi pénzért.
    Nekem van két manesmann készletem azok elég jó minőségűek.
    [link]
    [link]

    MEg kell nézni, mert ha nagyon gyenge anyagból van akkor nem jó semmire, eltörik a kulcs ha ki kell lazítani egy csavart.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák