Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vismajor01

    addikt

    válasz EQMontoya #218934 üzenetére

    Szerintem ha nincs tölthető autód akkor nem tudod felmérni, hogy mennyire szűkös lenne vele együtt élni.

    Nekem csak plugin hibridem van, és igy is gondot okoz-hiszen nem akarom lemerült akksival használni.

    pl most Paksra mentünk le, odáig szépen elfogyasztotta az akkut. Ott nem tudtuk feldugni otthon, ezért publik töltőre kellett tenni, ami viszont fél óra sétára volt a háztól. Jó az egyik vendég lejött értünk kocsival, visszafele viszont lekellett sétálnunk. Igazságszerint simán a fogyasztás miatt nem szenvedtem volna vele ennyit-de ónos esős fos idő volt, és ha nincs áram nincs 4 kerékhajtás. Igy biztonságosabbnak itéltem meg. De ha villanyos kocsink van akkor nincs választás, bár ha felkészülten indulunk, tehát fullra feltöltve akkor a legtöbb azért megjárja a paks-pestet oda-vissza. Amit azért könnyebb mondani mit meg is tenni. Nekem rengetegszer van hogy hazaérek, feldugom az autót és rá fél-1 órára már mennem is kell valahova. És az áramautó is többeteszik városban mint egyenletes tempónál.

    Az elektromos autónak az se mindegy, milyen töltőre áll rá. Az én kis 22kw nyamvadt töltőmön neki 11 óra feltöltődni, de ha vmi longrange teslád van akkor kb 3 nap. :DAz otthoni 16 amperes villásdugót felejtsd el. Én bárhova beállhatok(ami AC type2 persze) mert visszafele kompatibilis, az autó tudja hogy csak 13-at tud felvenni (vagy mennyit), ráadásul ha nem találok töltőt/nem működik akkor bosszankodva, de elindulok dizellel. Volt olyan is amikor feldugtam a kocsit este és valamiért, vagy a töltő volt a hülye vagy a kocsi de egy csepp Kw-t nem töltött be reggelre. Namost ha villanyosom lenne akkor ez fájt volna bőszen. :)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Új hozzászólás Aktív témák