Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz EQMontoya #218919 üzenetére

    A pluginnak amiatt van (meg) ertelme, mert a villanyautozashoz eleg szukos az infrastruktura, meg ahogy olvagatom a facebookon a villanyautos csoportokat, azert vannak gyerekbetegsegek, aztan a belsoegesuvel konnyebb messzire menni. Az altalad leirt hatranyai valosak, nem is vitatom, csak mig benzinkutbol van sok, mukodik appok nelkul, akar kpval is (ha lehalna a terminal), addig a pucer villanyos toltese tud szopo lenni, ha epp foglalt az oszlop, lehalt a rendszer, megszakad a toltes vagy epp ki se nyilik a csatlakozo fedele az auton (mind megtortent, nem egyszeri, valos peoblemaforras a csoportokat olvasva). Szoval szerintem jelenleg villanyauto annak valo, aki elsodlegesen tudja tolteni otthon, nem megy hirtelen messzire soha es lehetoleg van melle masik autoja. Valoszinu picit sotetebb szinben latom most a helyzetet a valosagnal, de erdemes ezekkel is szamolni, mielott valaki a nagy rozsaszin kodben megveszi a villanyost, aztan egyszercsak beszopodik valamivel es osszetorik az alom :R

  • szőröscica

    addikt

    válasz EQMontoya #218919 üzenetére

    Igen, tul komplexek sajnos. En pont a multkor mondtam, hogy a pisilesi szokasainkkal egy kis akkus elektromos kocsival is jol ellennenk, de azert a karacsonyi miskolci ut soran valoszinuleg izgultam volna, hogy mi lesz a nagy dugoval es kerulokkel, ha valami 40-50kwh-s modellben ultem volna.

  • Vismajor01

    addikt

    válasz EQMontoya #218919 üzenetére

    Egyáltalán nem olcsóbb az Ioniq 5, mivel nem képes egyedül ellátni egy normális család közlekedését felelősen :) És ha hozzászámolsz pl egy dizel kombi árát, mindjárt nem olcsóbb.

    A villany autó mehet akár 500 kilométert is, akkor sem lesz jó egy autós családnak. Arra van hogy a városban közlekedj vele, és kész. Bármikor elakarod hagyni a város határt, netalántán az országhatárt akkor felejtsd el. Lehet nekem itt jampizni, hogy "Elmentünk horvátországba elektromossal" de ez max engem fog igazolni, amikor órákat vesztegettek el a töltőkereséssel és műküdésrebirással, nem is számolva magát a töltő időt.

    Ellenben a plugin megspórol neked egy teljes autót. Esetemben dizel plugin, 50km elég 90%-ban hogy a városban jaszkarizzak vele, ha viszont kikell menni a városból akkor ott van benne az 5 hengeres dizel.

    Ha lett volna 15 misink az autóvásárlásra akkor mi igy tettünk volna-Valami modernebb kényelmes, tágas dizel kombi és egy elektromos autó pl fiat 500e vagy hasonló apróság a városba. De nem volt, igy a 3 misi dizel kombira és 2 misi kisautóra helyett lett egy plugin dizel. Majd idő eldönti hogy ez mennyire volt jó döntés, feleség egyelőre nem szereti elvinni mert nagy és "nem akarok vele parkolni". Miközbe ha kis fiat 500 állna lent biztos elvinné :D

    Most perverz álmaimban az van h eladom a volvót 6 körül és az árából veszek egy 16v fiat 500ast meg egy 530d GT bmw-t :D

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Új hozzászólás Aktív témák