Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz RockHaRD #68132 üzenetére

    "mégis bánya alatt van a padozott memória 100 fokon"

    Innen nincs több kérdés. Nem tudod miről beszélsz.

    @koko52: Ez egy lassú folyamat. Majd egy+ év múlva amikor már a benne lévő olaj kifolyt nézd meg.

    @bitpork: Ez teljesen egyén függő. Rakás bányászt nem zavar a 100C+ és érthető. Másikat meg igen és padozza. Ez is érthető. :) Persze ha kiszedi dobozból és azonnal throtling akkor 99% padozza mert MH. És azért a 3080ak jelentős részét nem is kell padozni mert normális 70%os venti mellett is 92-94C körül jár. Megint saját tapasztalat: az olaj engedősökre sokkal jobban jellemző a throtling. Ha nem olaj engedős throtlingol ott nem megfelelő méretű pad van vagy nem jól felrakva. De kicsi a merítésem lehet tévedek.

    Gamer vonal dettó ilyen. Vkit zavar és cseréli de ott sztem a 99% abba a kalapba tartozik, hogy amikor behozza a gépet, hogy lassú akkor már sokszor !nincs is érdemi érintkezés! a pad és a mem között. Teljesen ki van "száradva, megkeményedve" a pad.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • krepp

    tag

    válasz RockHaRD #68132 üzenetére

    Elég sok tapasztalatot gyűjtöttem a témában (főleg reddit, meg itt 3080topik) három féle 3080-am van, tehát gyakorlati oldalról is láttam már ezt-azt.

    És azt kell mondjam minden betűddel egyetértek :))
    Ezért nem ismételnék el semmit, csak annyit fűznék a témához (amit itt még nem olvastam), hogy a vram dokumentációjában tényleg szerepel a 104°C max de a tokozásban máshol van a hőmérséklet szenzor, ezért lehet pl hogy 110°C nál throttlingol...

    A másik meg hogy nekem már kellett gyári, "olajos", nem "olajos" is, és már cserélt, 3 hónapos minuszpadot is cserélnem, mert 90°C fok fölé ment....

    "Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

Új hozzászólás Aktív témák