Új hozzászólás Aktív témák

  • RockHaRD

    addikt

    válasz Dare2Live #68129 üzenetére

    Inkább neked nem megy a szövegértés. Nem a memória eszik 450 wattot egy 3080-on, hanem többnyire a gpu core, ezért veszi vissza mindenki a tdp-t. A padozott memóriát úgy kell értelmezni, ahogy írtam, nem úgy, hogy házilag újra padozott. Gyárilag a memóriákon pad van, a core-on meg paszta. És igen, bánya alatt jó pár embernek 100 fokos a memória némelyik 3080-nal is, játék alatt pedig 70-80, mivel teljesen más fajta terhelést kap.

    Olvass kicsit a vizes topikban, meg a 3080 saját topikjában, és rájössz, hogy én is tapasztalatból beszélek.
    Nem a padok ellen vagyok, (Gelid pados vizes 3080-am van,) csak nem ragadtam le ott, hogy a gyártókat szarozom az olcsó szar padjaik miatt, hanem kicsit utána olvastam, hogy mi-miért van.

    bitpork: Ott a pont. A gyári padot nem a teljesítményre hegyezik ki, hanem az időtállóságra. Erre remek példa a minus pad egy ps4-en mondjuk 1 év után. Nem folyt szét semmi, mégis kőkemény, száraz, a teljesítménye pedig meg sem közelíti az első pár hónapot. A gyári pad meg 3 év után is pihe-puha rajta, csak az meg alapból szarabb teljesítményű, viszont jóval időtállóbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák