Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q765

    tag

    válasz Kobe #62558 üzenetére

    Értem.
    Nem vagyok egy összeesküvés elméletes. Az látszik, hogy a Wifi eszközök most is működnek. Tegnap tök jól leírta valaki, hogy okosházak, okoskonnektorok, okoswc egyre több lesz. Okosautók, Tesla, stb. Ezért ez jó megoldásnak ígérkezik.

    Nem lehet, hogy ezek az eszközök nem csak azt a feladatot látják el amit mondanak? Például idézőjelbe bányásznak általuk?
    Marhára nem látom az értelmét.

    Ennyi erővel egy mobiltelefon is lehetne Hotspot. Annyi van a világba. Aki akarna rácsatlakozik, kedvezményt kap a szolgáltatójától. Úgyis már uncsik a mobilok. Nagyobb kijelző nem lehetne rajtuk.

    Nemértem a lényegét.
    Odáig megvan, hogy vegyél hardwert.
    Kapsz érte Coint.

  • Kobe

    veterán

    válasz Kobe #62558 üzenetére

    Egyebkent az alkatreszek meg idoigenyet tekintve nem tunik irrealis lehuzasnak.
    Egy raspberry pi 4 olyan 20-25K, valami doboz hozza meg jopar K, LoraWan gateway 10-20K, normalisabb antenna szinten kb 10-15K minimum, kabelek, dc adapter, SD kartya, ha hazilag allsz neki 0rol szerintem 70-80K konnyen osszejon.
    Ehhez kepest a 100K t nem erzem brutal lehuzasnak.
    Persze ez egyeni dontes kerdese, en ugy voltam ha az arat visszahozza mar jo, ettol hulyebb dologra is el tudok kolteni 100K t :) ami sajnos, manapsag mar l*faszt sem er, nem komoly osszeg, akarhogy nezzuk, akar az inflahoz / atlagfizuhoz vagy az 1 millas VGA karikhoz hasonlitod.....

    q765: szerintem az en irasomra gondoltal. Ha a Lorawan koncepciojat akarod megwrteni, ne a helium sitejat nezd, hanem a Lorawan et. Az egy dolog hogy a Helium os ezt lovagolja meg, de idehaza pl az Antenna Hungaria is uzemeltet LoraWan halozatot fejlesztoknek.
    Nem vagyok halozatos, de szerintem a hagyomanyos wifi ilyen celokra alkalmatlan. Kicsi a range.

    Ezt ne banyaszatra meg ilyesnire kepzeld el, az a mezesmadzag, az incentive, hanem ha pl 10-20 ev mulva onvezeto EV flottak lesznek, azok GPS adatainak tovabbitasara, OTA frissitesek letoltesere stb. Nyilvan egy ido utan elfogy a helium, de akkor meg ott a kesz halozat, amit lehet IoT gyartoknak kiajanlani.
    Azt mondani a Tesladnak hogy toltse le a frissitest a kornyezo wifirol vagy telorol eleg maceras, ket fallal odebb megszunik a jel....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák