Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shteer

    titán

    válasz koko52 #52925 üzenetére

    Nálam mind molex és nincs átalakító a rigben

    ..szerintem jónak tűnik

  • aleister

    veterán

    válasz koko52 #52925 üzenetére

    A múltkor már én is írtam a kollégának ugyanebben a témában, de ignorálta a dolgot. :)

    Annyi igaz, hogy a Molex jobb, mint a SATA. Sokkal. Viszont szerintem az általad hivatkozott oldal sem a legjobb. Megtévesztő. Ha megpróbálsz 156 wattot leszedni a Molexről, annak az esetek 90%-ában égés lesz az eredménye.
    Ez az oldal a legrelevánsabb a témában.

    A lényeg, hogy maga a Molex csatlakozó lehet, hogy bírni fogja a 156 wattot, de a leggyakrabban használt 18 awg-s tápkábelek nem. Ugyebár 12 volton ez 13 ampert jelentene. Szóval vagy vastagabb kábelezést használ valaki (16 awg), vagy beéri a biztonságosnak mondható 5 amperrel, ami így csak 60 wattot jelent.
    SATA-nal annyival szarabb a helyzet, hogy ott maga a csatlakozó alkalmatlan a nagyobb áramerősség átadására. Nála max 4.5 ampert szabtak meg erenként, ami 54 watt ugyebár.

    Mikor jelent ez gondot? Ahol láttam erre kihegyezett tesztet, ott egységesen vette fel az áramot a vga. Tehát egy 120 wattos bármi 60 wattot a 6p-s vga tápcsatiból, 60 wattot pedig a riserből. Na ebben az esetben egy Molex-SATA átalakító, vagy egy sima SATA kábel már ég. No persze nem nagy lánggal, csak szépen melegszik, mikron nagyságú rétegek égnek le a vezető külső felületéről, miáltal csökken a keresztmetszete, kisebb felületen adódik át ugyanaz az áramerősség, még jobban melegszik és még jobban elvékonyodik...
    Innét kezdve ez egy kaszkád folyamat, aminek a vége, hogy heteken vagy hónapokon belül szétég a kábel.

    Ez egy 1060-nál nem fog előjönni 75-90-es TDP-nél, de még egy 470/570/480/580-nál sem lesz gond 110 wattig, amíg nem éri el az áramfelvétel a kritikus szintet. Na persze 1 vga / ág esetén. Jó minőségű molex kábel akár 2 db 1060-at is vígan kiszolgál bármeddig.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák