Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bathalsar

    aktív tag

    válasz Robcsa #40275 üzenetére

    Vedd figyelembe azt is, hogy nincs szükség a teljes beruházás megtérülésére. Én inkább a várható amortizációval számolok, amit 1 éves távra 50%-ra lövök be. Tehát, ha a rig 300 ezer, akkor 1 év múlva 150 ezret fog érni. A kibányászott kriptopénzből - ha ésszel és utánajárással raktad össze a riget - bőven lehet fedezni, sokkal barátságosabbak a megtérülési mutatók. Hiszen bármikor, bármelyik pillanatban túl tudsz adni a hardvereken, azok folyamatosan értéket (=pénzt) képviselnek.

    Természetesen érhető az is, ha valaki a rigbe szerelt utolsó csavart is beteszi a megtérülési képletbe. Nézőpont kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    -- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

  • cuko

    aktív tag

    válasz Robcsa #40275 üzenetére

    A fogalmazással volt csak problémám, mert nagyon triviálisnak tűnt egy - szerintem - nem olyan egyértelmű kijelentés.
    Pillanatnyi hozam alapján nem éri meg annyira, mint ha a hozam kétszer annyi lenne. Ez ugye tény.
    De a többi faktor nagyon nagyban befolyásolja ezt. Ezért is csak szerinted meg szerintem vannak így és ezért fogjuk majd fél-1 év múlva meglátni, hogy mi a jó befektetés. :)

    Amúgy pont most néztem át azt a kalkulációt, amit érdeklődő barátaimnak raktam össze, ha az akkori kései beszállóval szeptemberben beszállnak egy 700k-s riggel, az hozott volna mondjuk 2-2,5 ETH-t, ami a csúcsáron értékesítve megtérült - vagy majdnem megtérült volna. Na én akkor is 1 éves megtérülést mondtam nekik, illetve nem tanácsoltam, hogy túl nagy tőkével belekezdjenek, csak ha ennek tudatában vannak és nem fájna azt a pénzt elveszíteni.

    @Darthforce92: próbáld ki, hogy mennyit tud ETH-ban és nézd meg, hogy mennyiért tudnád lecserélni 570-re és az mennyivel hozna többet (meg azt is, hogy equihashben mennyit tudna amúgy). Ha többet hozna, mint amennyivel többe kerülne, akkor megéri. :)
    Egy HA-s hirdetés amúgy nem kerül semmibe és meglátod, volna-e rá jelentkező.

    Én személy szerint +20% alatt mondjuk nem cserélném le (de ez csak példa, hasraütés-szerűen mondom).

Új hozzászólás Aktív témák