Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Busterftw #54 üzenetére

    a linuxnak egy dolog nem tesz jót: a fud. mint pl. ez is.
    az ugye megvan, hogy nincs ezerféle fork.
    az is megvan, hogy nagyjából 3-4x annyi windows variáns volt, mint linux? ezen valamennyit javított már az ms.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Busterftw #54 üzenetére

    ebben szerintem nincs köztünk egyet nem értés. ugyanitt én egy teljesen téves iránynak tartom a "windows-alternatíva" próbálkozásokat, illetve bocsánat egyet nem, a ReactOS-t de annak meg semmi köze semmilyen UNIX jellegű rendszerhez. ez a windows-replacement szöveg azt a retorikát erősíti mintha a windows valami annyira szuperjó képességű remek valami lenne amit target standardnak kéne tekinteni, ami meg szerintem józan ésszel objektíve belátható hogy nem így van, főleg nem technikai szinten. almát körtével, egy UNIX-like rendszer soha nem lesz "olyan" mint egy NT alapú oprendszer, ezek alapvetően különbözőek. van erre az a szakállas mondás a régi fórumokról, miszerint a kezdő kérdésére hogy a linux olyan-e mint a windows az a válasz hogy nem, a linux egyáltalán nem olyan mint a windows, pont ezért használjuk.

    az nyers desktop share kérdésére vissza, azt viszont nem tartom rendben lévőnek hogy így alakult, akkor se ha ez az "általános" trend.

    amúgy amit a végére írtál, részben értek csak egyet. windowsra minden sz*rra van célszoftver. linuxon meg alapból a kompetens felhasználói mindset része az hogy azzal az eszköztárral oldd meg a problémát ami adott. nyilván ez összetettebb problémamegoldó képességet igényel, valamint nem válasz a célszoftverek iránti igényre, ami egyébként megint csak egy olyan kérdés amiről lehetne teljesen értelmetlenül vitatkozni. nagyon sokmindenre VAN célszoftver, ami meg win-only az meg mint te is írtad, nem a platform hiányossága hanem a szoftveré. és igen, ez hiányosság, akárhogy próbáljuk szépíteni.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák