Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyrin

    addikt

    válasz Apollyon #17122 üzenetére

    A félpasszív AMD gyárialag csak win alatt működik, itt kölönböző fondorlatos módokon lehet a teljesítményhez igazítani a ventiszabályzást AMDGPU nyílt driver alatt.
    Én nemrég vettem egy Sapphire RX570-et, minden ok vele, csak bepattintottam és minden működik, de a félpasszivtás az nem, 40%-on teker a venti alapból és 35 fokos a kártya...
    Nemrég jártam körül a témát, bár nem merültem bele.
    pl. Wattman-GTK kernel paraméter módosítással megy, lehet is állítgatni a dolgokat, de van még pár ilyen progi, plusz a terminálos parancsok főleg. Én eddig jutottam, aztán hagytam egyelőre az egészet, mert hangja semmi így se.

  • Frawly

    veterán

    válasz Apollyon #17122 üzenetére

    Játéknál azért fontos lenne, hogy mekkora felbontásban, milyen frissítéssel fogsz rajta játszani, meg milyen részletességet akarsz a játékokban beállítani. Na meg milyen játékokkal játszani.

    Az AMD kártya meg igaz, hogy többet fogyaszt, meg jobban melegszik, de nem vészes, nem akkora a különbség (hacsak nem laptopba lesz), hogy érdemes legyen róla beszélni. Ha normális hűtésű példányt veszel, élettartamban sem lesz érdemi különbség, hamarabb fog a kártya elavulni, mint tönkremenni. Az AMD mellett különösen a nyílt driverek szólnak. Virtualizáció elmegy bármin, ami nem low end hardver, csak legyen benne min. 8 giga RAM, meg ne ilyen Celeron, meg U-s mobilprociról legyen szó. Bár igazából virtualizáció és virtualizáció között is mocsok nagy különbségek lehetnek, hány virtuális gép fut egyszerre, azokban mi fut. Az, hogy néha kipróbálj egy-egy disztrót virtuális gépben, ahhoz már a jelenlegi X230-ad is bőven elég, egy modern asztali Ryzen meg megeszi azt reggelire.

    A legfontosabb a pénzkeret lenne ahhoz, hogy akármelyik topikban konkrét gépet össze tudjanak neked állítani, a Milyen gépet topikban is előre szólj, hogy UK-ben veszed, szóval ne ilyen magyar webshopok áraiból induljanak ki.

    @uby: nincs semmi baj a Vega GPU-kkal. Sokan régi csomagverziós disztrón szenvednek vele. A rémálmod, az Arch, teljesen tökéletesen kezeli, friss kernel, friss mesa, friss X.org kombóval. Az ilyen friss hardvereket nem LTS-re kell bízni, bezzeg múltkor leugattatok, hogy minek a frissesség, meg csak az én mániám, menjek vele tudjam hova, mire használod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák