Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flowtation

    őstag

    válasz tvamos #13188 üzenetére

    Én ezt az esetet teljesen megértem - bár tapasztalatok alapján meglepő - de szerintem nem ilyen egyedi esetekkel van a baj. Hanem egy teljesen átlagos működést, használatot feltételezve.

    Számtalan példa van erre, pl. nem megy egy usb nyomtató, minden okés amúgy, mert használva volt előtte, mégis hiba van. Még csak frissítés sem volt, legalábbis látható nem, de egy restart után oké. Ilyesmi wifi kapcsolattal, word/excel/akármi progival dettó. Legutóbbi szituációm, indul a word, üres doksi, nem mennek a billentyűk, nem lehet írni. Egyébként igen, de ott nem. User módszer, rákattint a bejelentkezésre, majd mégse és oké a dolog. Én rájöttem, hogy elég egy minimalizálás majd vissza és ettől "is" megjavul, de azért ezek szerintem a wtf dolgok. Az ilyen és ehhez hasonló esetek tömkelege az ami már frusztrálóvá teszi az egészet. Kis dolog, de sok kicsi sokra megy.

    Feljebb nem ilyen volt, hanem egy alap frissítés, ami meg megint olyan, hogy 1. miért kell így megoldani ha másképp is meg lehet, 2. a mezei user 500 alkalom után is rácsodálkozik meg mérgelődik, hogy ez ilyen, pedig tapasztalta már, nem egyszer. El kell fogadni és találni addig más elfoglaltságot, (tk. cigi, kávéfőzés, reggeli érdeklődés jóban levő kollégáktól az előző napról, stb) vagy mást kell használni, ha lehet persze.

    Én - néha azon fantáziálok - ha egy munkahelyem lenne, meg picit több hozzáértésem, biztosan megpróbálnám átállítani az egész intézményt...

    [ Szerkesztve ]

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

  • bambano

    titán

    válasz tvamos #13188 üzenetére

    nem.
    hozzám kivételes esetben kerül rossz gép, pláne má$ik.
    okításra kellett volna, mert azt írták, mindenki vigyen notebookot, csak nem mondták, milyet.
    mit csinál erre ember, aki olvassa az ítékafét? bekapcsolja a notebookot, hátha az agyalágya windows frissíteni akar, akkor ne az oktatáson legyen három óra röhögés tárgya a trágya.

    le is rántotta az októberi ápdétet. másik topikban megy a vita, hogy melyik október, 2030 vagy 2045... ezt olyan jól sikerült feltenni, hogy update közben valami megkotlott benne, ennek következményeképp a komplett rendszerkonfig elszállt a picsába. tehát nem csak az user adatok, hanem minden. nagy fekete kép, majdnem karakteres szintű ui. szinte semmi nem indult el rajta, pl. explorer sem. nem az msie, hanem az explorer, ami a default shell winen. merthogy mindene elszállt.

    telepítő iso letölt, nem fér fel egy dvd-re. szopacs. usb-ről boot, van benne vagy 3-4 javítási menüpont, mindegyiknél feladta. tök olyan volt, mint magos déva vára, amit felraktál rá, az megomlott estére. szóval tartós küzdés után linux, dd-vel diszk törlés, winfos újrarak. ami szépen teletolta a diszket, nem lehetett mellé linuxot rakni, így kis rázással megint leesett róla.

    szóval volt egy működő w10, amit elővigyázatból bekapcsoltunk előre, ettől megkotlott végleg. ez az ms szintje 2018-ban.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz tvamos #13188 üzenetére

    Sejtem milyen jellegű mikroszkópra gondolsz. Én amit tudok róluk, elektronikailag nem egyebek, mint egy usb webkamera. Kamera, csak jobb optikával.

    jha hát ennyit azért fejlődött a w driver támogatása. Valószínüleg valami alap szabványos drivert használ ilyen esetekben. Tulajdonképpen egy ilyen alap cuccnak nem is kell más. Én szoktam nagyonkat nézni, hogy pl: egér driver.... :Y
    Ha bedugod linux alá, szerintem ugyan az fog történni.
    Az se nagy kunszt, hogy kiírta. Minden hardver ami csatlakozik a rendszerbe valahogy bemutatkozik az os-nek. Pl ha nincs is driver meg nem is működik - tipikusan usb-n linux alá bedugott okostelefon - lsusb kiírja, hogy hol és mit talált.

    Egyébként ilyen cuccokat ne kidobjál, én cserélem veled valamire.... :DD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák