Új hozzászólás Aktív témák

  • duo

    őstag

    válasz lionhearted #275 üzenetére

    neeem nem. :)

    az ránt magával egy valag csomagot. nem igazán szeretem hogy olyan mennyiségű függőséget járulékos szutykot tartalmaz, hogy netovább.
    most 1074 csomagnál megálltam. command line expert mode ban raktam. és csak valóban a legszükségesebbeket raktam fel. az alaprendszer X-el alsával, meg a gyártótól letöltött és felrakott nvidia driverrel kb fél lxde-vel 500 csomag volt. (mondjuk az arch illetve manjaro egy prekonfigurált rendszert is ennyiből ad ki openboxxal.olyan 600 körüli csomaggal. de debian/ubuntu tekintetében ez jó. erre raktam egy csomó multimédiás programot meg gimpet meg resrtricted-extrast meg libreofficet azt is a weboldalról amit évek óta használok. mindent a --no-install-recommends kapcsolóval; aztán a végén sinaptycban egyesével végigmentem és ami semmitől sem függött és nekem ugyan nem kellett azt is elimináltam :)
    továbbá rá szoktam engedni egy ilyet:
    sudo deborphan | xargs sudo apt-get -y remove --purge
    meg a bleachbitet is.

    Amit még csináltam hogy sysv-rc-conf segítségével meg a bum-al az induló szolgáltatásokat megszelektáltam, és blacklistre raktam pár kernelmodult meg kikapcsoltam a terminálok közül tty2-tty6 ig mindet.
    és folyamatosan olvasok lehet e még valahogy többet kicsikarni a rendszerből. :K

    [ Szerkesztve ]

    Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Új hozzászólás Aktív témák