Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Frawly #67891 üzenetére

    Hobbi célból építem, mert anno nekem ez kimaradt. (900-as Athlonról váltottam 1800+-os Athlon XP-re, aztán meg csak Celeronra futotta.) S478 + P4 3GHz, és direkt még AGP-s alaplap, mert számomra a S775 több magja, és a PCIe VGA még nem retro, nem adja azt a hangulatot, mint az előbbi. (Ettől még nagyon szeretem a 775-öt is, csak a nosztalgiázáshoz kissé fiatalnak tartom, majd 5 év múlva...)
    Én is inkább vagyok a Radeon pártján, viszont azt tudom, hogy már 2010-ben, SUSE linuxon szuperül ment egy FX 5200-zal a Deus Ex, aminek most is mennie kéne majd. Mondjuk emlékeim szerint az a szuperül menés csak azt jelentette, hogy talán 800x600-ban volt vagy 35-40 fps, de nem dobott ki, nem voltak képhibák, és végig lehetett vinni a teljes játékot mentésekkel, gond nélkül. Ha ezt most minimum 720p-ben szeretném, az kihívás lesz szerintem egy Radeon 9550-nek is, ezért örülnék a lehető legerősebb 2004-es, AGP-s, és low profile kártyának (mivel ilyen gépházba került a P4-es konfig).

    Apollyon:
    Szeretem az Intel IGP-ket, és tudom, hogy nagyon jó velük linux alatt, de perpill egy alaplapi Intel Extreme Graphics 2-vel számolhatok, ami egyszerűen kevés még a Deus Ex (2000)-hez hasonló címekhez is, mert kábé egy FX5200 teljesítményének a felét tudja hozni. Szóval dedikált kártyát szeretnék, de korhűt, 2004-eset. :D Ráadásul low profile AGP-set.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák