Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz Arpee78 #39439 üzenetére

    Próbáld úgy, hogy Linux Live alatt két partíciót kialakítasz. Az elsőre megy a Windows, ahogy szeretné, aztán majd a Linux a másikra (illetve további partícionálás, ha kell).

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • Essejó

    veterán

    válasz Arpee78 #39439 üzenetére

    Szia!
    Kicsit Ádám és Évánál kezdem.
    Én a héten raktam össze egy szintén Dual bootost csak w7-el, igaz előtte egy Voyager volt önmagában a gépen. a gparteddel töröltem a particiókat, viszont a Windows telepítő lemezig el sem jutottam , mert a grub reklamált, hogy nincs rendszer a gépen és nem volt hajlandó a bootot a dvd meghajtónak átadni. gparted vissza és létrehoztam a teljes lemezen egy ntfs particiót. Így már elindult a Win telepítő, az első mozdulattal töröltem a particiót és létrehozattam vele saját magának egy 120GB-ost, erre települt a W7 a maradék 200GB particionálatlan maradt. Majd következett a LinuxMint. Egyből látta a W7-et és felajánlotta a mellé telepítést. Megkapta a teljes maradék területet és szó nélkül települt. Mindezt egy öregecske Lenovó T61-en adtam elő.

    A te eseted annyiban más, hogy nagy valószínűséggel UEFI BIOS-os lapod van, az használ ugyanis GPT particiót. A GPT particiónak több előnye is van a a régi MBR típusúval szemben. Míg az utóbbi csak 4 elsődleges partíciót kezel addig az előbbi akár 128-at is, ráadásul ott a 2,2TB határ ami az GPT partició esetében nem áll fenn míg az MBR esetében igen.
    Viszont a 120GB-os SSD-d esetében olyan sok érv nem szól a GPT partíció mellett, sőt még az is ellene szól, hogy a hagyományos Windows telepítőkészlettel nem lehet rá Windowst telepíteni, hanem kimondottan az UEFI -re készített telepítő készlet kell. Én a helyedben rákeresnék a Biosban a Legacy módra és engedélyezném azt. Aztán törölném a GPT partíciót és úgy kezdenék bele a telepítésbe. Ha még is ragaszkodsz a GPT-hez, akkor itt van egy elég jó leírás a GPT-re telepítendő 64bites windows 8.1-ről meg némi UEFI gyorstalpaló is.
    Az, hogy a Linux mit szól a GPT partícióhoz, megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs.
    Bocs nincs kedvem átfogalmazni inkább kihúztam. Szóval a GPT-nek nincs köze a telepítő készlethez, hanem az UEFI-nek van, Ergo a Picipuhától letöltött MSDN Original nagy valószínűséggel nem megy fel egy UEFI-s gépre. Kimondottan az UEFI telepítésre felkészített telepítő készlet kell hozzá. Viszont az UEFI-re felkészített az simán telepíthető nem UEFI-s gépekre is.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák