Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Elnézést a túl hosszú hsz-ért.
    Feltettem egy manjaro-t T500-ra, illetve csak egy részét (?), mert valami gixer történt.
    A telepítés pendriveról történt, amire Lilivel írtam ki az .iso-t.

    Bebootolt szépen, majd a Start Manjaro-t kiválasztva (ami a nyílt drivereket teszi fel) elindult a dolog, viszont az X nem indul el... illetve még csak a live..
    Sajnos nem volt időm az összes hibaüzenetet elolvasni, de ahogy láttam a radeonnal volt problémája. A gépben két videokari van, egy Intel grafikus lassító, meg egy 3650 radeon. Lehet le kellett volna tiltsam az egyiket BIOS-ban?

    Nos folytatódik a betöltés, majd kitörli a képernyőt, és megjelenik a
    _
    a bal felső sarokban és innen szevasz van mégcsak nem is villog, valszeg csonttá fagyott, csak ki-bekapcs műxik.
    Oké, utána bepróbáltam a non-free driveres telepítőt.
    Betöltéskor egy hibaüzenetet csíptem el ami a következőképp néz ki:
    [link]
    És emlékeim szerint itt is volt egy radeon probléma, asszem valami olyasmi hogy cannot load radeon firmware, passz.

    Megy tovább, viszont utána leolt a rákba, mégpedig hogy az X nem tud elindulni (ezennel a live sem) és a logban amire felhívja a figyelmem hogy olvassam el csak annyi van hogy "no screens found". Illetve megadott egy elérési utat, amiben a log file van, amit debianból meg tudnék nézni.
    Szóval így maradt egy parancssoros manjaro.
    Megpróbáltam feltenni az xfce-t a pacman -S paranccsal, és kiírta hogy javasolja előbb a következő telepítését:
    manjaro-system
    PFFF.. na itt igenre nyomtam, de nem telepített semmit, majd elkezdtem felrakni az xfce-t, de kb csak frissítette, újat nem rakott fel.
    A gépen most három rendszer van, illetve csak 1, és két fél
    sda2-n a windoz, sda5-re a került a Debian, és sda6-ra raktam a Manjarot. Ezek nagyon szépen látszanak a grub2-ben, viszont a debian valamiért kinyiffant (így az említett logfilet sem fogom tudni megnézni), mert indításkor megint csak egy _ van ami villog, és szevasz, még a ctrl-alt-del-re sem reagál.

    Mivel eléggé keveset foglalkoztam eddig a témával egyértelmű hogy user error, de mi? Én arra tippelek hogy sérülhetett a pendrivera kiíráskor a rendszer - legalábbis a képen látható üzenetből ezt mondanám, vagy valamit nagyon brutál mód kihagytam.
    De amúgy a Manjaros karakteres telepítés végigment, ki is írta hogy xfce fentvan, de ami mondjuk érdekes volt hogy kb <5 perc alatt végzett a telepítéssel (túl rövid idő).
    BTW amikor ment még a Debian, azt is az említett penről telepítettem, és simán jól volt teljesen, rendben működött.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés