Keresés

Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    Sziasztok,

    Én is ezt a témát bújom kb. két hete, sok mindennek utánanéztem. Pár dolog, amire szerintem érdemes figyelni, mielőtt megveszel egy NAS egységet

    - Pár egység (pl. a NetGear cuccok, vagy ez a LinkSys is) nem tud "rendes" hálózati protokollal kiszolgálni (pl. CIFS/SMB vagy NFS) ami miatt sokkal nehezebb a kezelése (nem mappelheted fel egy hálózati meghajtóként, csak FTP-n vagy HTTP-n kezelheted, esetleg külön saját illesztőprogram kell hozzá (pl. NetGear) Ez elsősorban azoknak fontos, akik nem windows környezetben használják (pl. Én Mac-hez és Windowshoz akarom használni, de érdemes figyelni erre linuxosoknak is, mert szeretik ezt nem dokumentálni!)

    - Az olcsóbb házaknál gyakran hiányzik a rendes processzor és/vagy memória. (Ilyen pl. a Thecus N299 ami egy marha jó árú kis ház, de a tesztek alapján hiába van benne gigabites hálókártya, a processzora nem tudja kiszolgálni a hálókártyát még a 100Mbittel sem!) Netes teszteket olvasni mindig jó...)

    - Másik sarokpont lehet, hogy bizonyos házak (pl. a Thecus N299 vagy a MacPower Taurus LAN ) nem támogatják a spindown-t, ami azért nem egy jó pont lévén a sima SATA vinyók nem éppen 7/24/365-re készültek. Én emiatt dobtam ezeket (pedig a Taurus marha jól néz ki...)

    Szóval eddig nekem is a DNS-323 a befutó lévén tudja az alapfunkciókat, jó processzorral szerelt, médiaszerver funkciói vannak, stb. ráadásul linux fut rajta, ergo bővíthető a szolgáltatáskészlete. Bár itt is kell vigyázni a RAID kezelésnél, de ár/teljesítmény viszonylatban pillanatnyilag ez tűnik a legjobbnak. (NewEgg Review-k)

    Üdv, Z.

  • ZooLee

    őstag

    Most már hozzám is lehet jönni :) Marha jó, imádom :)


    Amúgy égtelen mázlim volt: Bóklásztam az elektro worldben, és ki volt rakva 27 bruttóért 56-60 helyett... :))

    Z.

Aktív témák