Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • timar88

    tag

    válasz szaki7 #40464 üzenetére

    Segítsetek abban, hogy hol találok a befektetéshez szükséges infókat?
    Google, alapvetően leginkább külföldi oldalakon.

    Mit érdemes venni?
    Ez nagyon relatív, és még az sem biztos, hogy tudna rá neked, vagy egyáltalán akarna válaszolni, aki évek óta ezzel foglalkozik.

    Hol találom meg azt, hogy mennyit bocsátottak ki egy készletből?
    Tudtommal sehol. Max Mr. Lego asztalán.

    Hol találom a régebbi készletek aktuális árfolyamát?
    BrickLink erre, és minden egyéb kérdésedre a szettekkel kapcsolatban.

    Megjegyzés:
    Magánszemélyként nem nagyon érdemes belekezdeni szerintem. Ne felejtsd el, hogy számlázási kötelezettséged van, mivel itt a haszonszerzés a cél. Egy bizonyos érték felett, nem haszonszerzésnél is kötelező a számla amúgy, még ha sokan nem is tudják. Mindegy, hogy vatera vagy jofogas, NAV bácsi bármikor kopogtathat nálad egy vaskos bírsággal ha nem adsz számlát. Belekezdeni pedig nyilván nem érdemes kis pénzzel, abból nem fogsz előrébb jutni, sok pénzzel és sok szettbe, egyből többet is vásárolva van csak értelme, üzletszerűen foglalkozni vele. Ha felmész bricklinkre látod pl a magyar oldalakon, hogy sokat cégek tartanak fent, vagy egyéni vállalkozók. Tőlük ha nincs pl minimális vásárlási érték, egy kocka után is kapsz számlát.

    [ Szerkesztve ]

    Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

  • Peathee

    aktív tag

    válasz szaki7 #40464 üzenetére

    Én a készleteim felét ezzel a céllal veszem. Bontatlanul pihennek a polcon addig ameddig ki nem fut, majd megy a jófogásra. Minimális hasznot csinálok vele (értsd kb 10% átlagosan) de az is valami. Persze Volt Arocs is amit ToysRus kiárusításon vettem 40ezer fT-nyi euróért. Ott meg mint látjuk már a többszörösét éri. (Már eladtam)

    De én is azt tanácsolom, hogy ne kezd el, főleg ne nagy tételben. Előbb olvass sok fórumot, híreket stb. Majd ha már meg tudod adni magadnak a választ arra a kérdésedre, hogy mit érdemes megvenni ezzel a céllal. Na akkor kezdj bele. ;)

  • timar88

    tag

    válasz szaki7 #40472 üzenetére

    Nyilván nem csak ezért, de ez is közrejátszik, bár én nem foglalkozom ezzel. Ha valaki megosztja veled ámen. Tuti tippet azonban senkitől nem fogsz kapni, lehet megkérdeznél 10 embert aki ezzel foglalkozik és mind mást mondana... Én biztos egyéni döntés és sok-sok kutakodás után kezdenék csak bele. Alapvetően azonban egyéni vélemény alapján azt mondom nem érdemes, csak és kizárólag hobbi szinten, pár készlettel, és nem a pénz miatt, hanem a haszonból mondjuk megvenni a neked tetsző legokat. A rizikó azonban ebben is benne van, mivel új, bontatlan terméket árulsz, mindegy hogy évente csak egyet adsz el, vagy 10-et, a számla elvileg ugyanúgy kéne, a nav-ba bármikor belefuthatsz. Nyilván minél kevesebbet árulsz annál kisebb eséllyel.

    [ Szerkesztve ]

    Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

  • Freddy76

    addikt

    válasz szaki7 #40472 üzenetére

    Az itt fórumozók nagy többsége nem vesz befektetési célból legókat, legfeljebb egyet-egyet. Emellett ha tudnánk a választ arra, hogy melyik készletbe kell fektetni, akkor nagyon gazdagok lennénk, de azt senki sem tudja, hogy a Lego egy, vagy öt év után von vissza készletet, kiadja-e újra rövid idő elteltével (pl. Saturn), vagy készít belőle egy nagyobbat-jobbat (UCS Falcon). A kérdésed olyan, mintha bemennél a tőzsdére, és megkérdeznél egy brókert, hogy pénzt akarsz keresni részvényen, melyiket vedd. Fog mondani valamit, de azért arra ne alapoz a jövődet.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • timar88

    tag

    válasz szaki7 #40478 üzenetére

    Ha sokat akarsz keresni, nyiss lego boltot egy plázában. Annak nem sok értelme van, hogy parkoltasd a pénzed 10 évig egy készletben. Mondom, senki nem fog tudni konkrét, de még körülbelüli irányvonalat se mondani neked, amivel kifejezetten sokat fogsz keresni, még akkor sem, ha egyáltalán lenne aki megosztaná veled.
    Akik ezzel foglalkoznak is mind másra esküsznek, valaki kis, olcsó készleteket árul, ami jelenleg is mennek, megveszi valahonnan olcsón, továbbadja minimális haszonnal. Halálra biztos nem keresi magát, viszont nincs benne a pénze, nem parkol benne 10 évig. Más a nagy és drága készleteket pakolja el, egyből lehet megvesz 20-at, kifut, pár év múlva övé a fele piac belőle. Ha nem tudja eladni, benne áll és maradhat is a pénze, plusz az infláció se kevés 10 év alatt, hiába tűnik elsőre nagy haszonnak. Mondtam, hogy számla is kell, áfát fizetni, vagy katába? Egyáltalán nem olyan egyszerű ez, mint gondolod, hogy kinézel valamit, elrakod, azt milliomos leszel belőle. Egyébként mégegyszer, minden relatív, ki mire, hogyan es6a legfontosabb, hogy mennyit. Örök igazság, kis pénzből kicsit fogsz, nagyból sokat. De a nagyból könnyebb bukni is..

    Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

Új hozzászólás Aktív témák