Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tony21

    tag

    válasz rbgm #79577 üzenetére

    6. Nálunk nem szorult háttérbe, kölyök szívesen épít saját ötlet alapján, vagy akár más által kitaláltat, én meg szinte csak saját ötlet alapján, mikor időm/kedvem engedi ... (kedvem nem sok van mostanság).

  • Crus

    őstag

    válasz rbgm #79577 üzenetére

    5.) Viking falu itt figyel + 4xMOC-hoz vettem 2 várat.

    6.) Másnál nem tudom, hogy van, de amit mi összerakunk azzal szoktunk is játszani. Viszont mi soha nem szedjük szét. Ha mást akarunk összerakni, akkor felciccentünk egy másik dobozt.

    7.) A mai gyerekek zöme kicsit/nagyon ADHD-s. Mivel 2342342323 db. inger zúdul rájuk. További gond, hogy k. sok szülő kompenzál. Vagy a saját gyerekkorának nyomora miatt önt rá mindent a gyerekre, hogy "neki legyen", vagy a saját jelenlétének hiányát próbálja betömködni azzal, hogy kösse le magát a gyerek egyedül és emiatt vásárol neki összevissza mindent is.
    Szóval az, hogy kevésbé vannak oda a Legóért az nagyrészt a rendkívül inger gazdag környezet hatása, másrészt meg az elektromos kütyüké. Pár évesek már tableten nevelkednek.

    Nem leszek álszent, nálunk is van Switch, sőt még Steam Deck is, amivel a gyerek tud nyomulni és ha választhat, akkor ezeket preferálja bármikor a Lego helyett. De mivel az e-kütyük használata korlátozva van, így pótlásként szívesen Legózik is.

    DE! Itt egy nagy DE! A gyereken látom, hogy még a neki szóló korosztályos készletekkel is gondok vannak, mert az illesztések, a kikönnyítések, a műanyag anyaga egyre problémásabb. Amikor építi és eljut mondjuk a 28. oldalra majd egyszerűen szétesik a kezében, akkor jön a sírás... jogosan. És ilyenkor hetekre megutálja a Legót. Az a durva, hogy apa kezében is szétesik a 18+-os, csak én nem sírok, hanem csalódok...

    (NES-t tavaly raktam össze, pormentes helyen, északi szobában volt. Talán ha 4-5x tekertük óvatosan, már valamiért szorul a mechanika és nem mozog. Pedig pont emiatt mikor anno raktam össze 3x is megnyomkodtam az elemeket összeillesztés közben, hogy minden passzos legyen...)

    Szóval, én azt gondolom, hogy a Lego sokkal nagyobb bajban van, mint az egyelőre látszik. Ha gyerekem generációja kiszeret ebből, mi vén rókák meg elkopunk, akkor csak egy nagyon szűk hc réteg marad a témánál és lehet szépen leépíteni, meg gyárakat bezárni. Ez nem holnap lesz nyilván...

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • Mozaart

    aktív tag

    válasz rbgm #79577 üzenetére

    Kedves rbgm

    Köszönjük a Visszajelzéseid. Fontosak nekünk!

    1.) A "PH! LEGO klub: cserebereadokveszek" táblázatban nem lehet sortolni és szűrni, vagy csak nekem nem ment?
    Mai napon (2024.04.06. 10:00 óráig) mind a 102 résztvevőnek kiküldöm a teljes legfrissebb Szabályzat/Útmutatót, amiben rögtön a legelső helyen van, hogyan tudsz Tartományt rendezni és Szűrni is! Csakis úgy Szabad!
    (funfact: az utolsó néhány új versenyzőnek már a táblába beregisztrálás után így küldöm ki, mert így utólag is elolvasható, azért a néhány topiklakótól akinek már ezt kiküldtem elnézést kérek, a "spam"-ért)
    Külön örülök, hogy nem önhatalmúlag elkezdted "barmolni" a táblát, hanem ha nem tudod hogyan kell akkor nem kezded el.

    2.) ugyanebben a táblázatban azt lehetne esetleg jelölni vhogy, hogy melyik bejegyzés mikori, hogy lehessen látni az újakat?
    (legalább önkéntes alapon a bejegyzés dátumával)
    Itt szerintem erre vagy inkább kíváncsi: ÚJ státusz. (Mi számít ÚJnak, a hirdetőnek visszakellene másznia ha lejár az ÚJ szavatossági idő, hogy kikapcsolja)

    Én a Bejegyzés idejét azért nem javasolnám, mert visszafele is működik, tehát demotiváló a vásárlásra. Ha már látod milyen régi a bejegyzés, elkezdesz gondolkozni, miért árulják még. Valamint az ÁR is változhat, szóval nem ad helyes képet az első bejegyzés dátuma. Ez úgy tudna helyesen működni, ha ÚJ ár kerül be akkor a Dátum is frissülne. De szerintem ez már túlzás. De vittassuk meg esetleg. Nyitott vagyok mindenre. :R :R

    UI.: lehet két levelet kaptok, Elnézést kérek! (gmail bug: Nincs ott az Ütemezett levelek között a levelem) Ez esetben, a második, a HELYES. Abba beleraktam a Nézetszűrő funkció helyes használatát. Márha kimennek a levelek! :D

    AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

Új hozzászólás Aktív témák