Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz Throme #42696 üzenetére

    Nálam ott is van egy választóvonal játék/nem játék kérdésben, hogy mennyibe kerül. A fiamnak szívesen megveszek egy SC modellt és azt csinál vele, amit akar, de egy Bugattit nem veszek meg neki és az enyémmel sem csinálhat azt, amit akar. :)

  • sb

    veterán

    válasz Throme #42696 üzenetére

    A 18-as készletre sem azért mondom mert rá van írva. A jellegük miatt. Méretre, súlyra, funckionalitásra vagy épp statikailag nem arra készültek. Azt felejtsük el, hogy a Lego mit ír rá és milyen színű dobozba teszi. :D
    De egy virággal mit kezd? Vagy egy bonsai-al? Egy széteső kiállítási darabbal?

    Szerintem az sem tipikus, hogy odaadják neki az 50-150k-s, nem arra tervezett szettet, hogy tologassa vagy "reptesse".
    De a nulladik pontnál kiindulhatunk abból is, hogy már eleve nem is kérné egy gyerek a jó részét magának a boltban állva. Lásd Bonsai, egy Marvel kesztyű vagy Art sorozat...
    Utána jön az ár kérdése.
    Majd ha mindkettőn túlléptek akkor még mindig ott van a funkcionalitás, fentebb kifejtve.

    Persze itt az életkor is kérdés, de olcsóbb készletek közül is van olyan szerintem ami a gyűjtésre helyezi a fókuszt és nem a játékra. Brickheadz pl. Az meg szerintem a (gyermeklelkű) felnőttek terepe.
    El nem tudom képzelni, hogy egy jó kis autó/repülő/rendőrség/partibusz :D/funkcionális kisebb Technic készet helyett ilyeneket válasszon a gyerek magától. :)

    A drágább Technic készleteket - ami még funkcionálisan szóba jöhetne - meg tucatjával nem a gyereknek hordják haza, ez 100%. De drágából egyiket sem, az biztos. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák