Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75376384

    törölt tag

    válasz maross #38467 üzenetére

    a rebrickable sajnos ilyen. nagyon nagy fenntartásokkal kell hozzaallani, ha pedig meg ingyen is van, az úgymond a legrosszabb. :D

    en többször vettem mar ott "összerakàsit". ha később erre adod a fejed par javaslat:
    - mielőtt barmit veszel, nézd at az elemlistát, amikből felépül. sokszor van nem létező elem benne (pl szinben)
    - ha kiderult, hogy megépíthető irl, akkor a következő lepes, hogy csak olyat vegyél, amire nem sajnálod az idot a későbbiekben es valóban meg akarod építeni.
    - ekkor pedig jon a stud.io. en javaslom, hogy ott csináld meg először a modellt. ugyanúgy tudsz lépéseket bevinni es lekövetni a manuált. plusz ezzel ki lehet szürni, hogy nincs e benne olyan alkatrész, aminek van újabb, jóval olcsóbb verziója pl. vagy esetleges alternatív megoldásokat tudsz keresni egy-egy helyzetre, ami nem feltétlen életképes vagy csak fejlesztésre szorul. ha nagyon átláthatatlan a dolog, akkor érdemes par lepest eloreugrani, hátha ott szöget valt es átláthatóbb lesz az egész.
    - programban megépítve össze tudsz magadnak rakni egy életképesebb útmutatót. nem is gondolna az ember amúgy, hogy ezt mekkora cefet nagy munka lehet kitalálni es utána helyesen lebontva kivitelezni.
    - ha ezeken is túl vagy, akkor lehet rendelni az alkatreszeket

    sajnos előfordul az is, hogy valami nagyon tetszik, megveszed es utána derül ki, hogy rossz kiterjesztésü fájlt töltött fel vagy annyira színvonaltalan, hogy megépíteni se lehet. utána pedig könyörögni kell neki kb, hogy töltsön mar fel vmi értelmeset. vettem mar ilyet, ha érdekel feltöltöm. persze lehetne jönni, hogy alkoto védelme, de mivel kb használhatatlan a manual, igy csak az en pénztárcám sérült anno, az alkotó munkája egy ilyen megosztassal szinte semmit. :D
    a legszerencsésebb egyébként, ha felteszik a modell fájlt is. akkor pedig méginkább, ha nem ldd-ben hanem stud.io-ban csinálta. persze utána is van meg vele sok munka, viszont meg mindig jobb mint egy használhatatlan összerako.

    a legdurvabb az volt, hogy fizettem érte, majd kiderült hogy az egesz nem más, mint egy használhatatlan ldd fájl, sehol egy manual. írtam neki, hogy tegye fel ujra vmi értelmes formában, stud.io pl. feltette... na de nem úgy, hogy ugyanoda, hanem csinált egy újabb "moc"-ot megint csak pénzért, majd beleirta az útmutatóba, hogy aki korábban megvette a másik verziót az írjon neki. hat mondom anyd vesz tőled többet barmit is.

    #38468 Throme: Corvette nekem is bejön. az ablak nélküli kíváncsi leszek, hogy fog kinézni, egyébként nem úgy volt, hogy lesz valami Ford is?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák