Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75376384

    törölt tag

    válasz wrrs #35269 üzenetére

    A helyzet hogy olyan dolgokat látsz bele amik nincsenek ott. A Lego ilyen szempontból mindig roppant mod ügyelt az egyensúlyra és semlegességre. Nézd meg pl a tematikus city sorozatokat (dzsungel, búvár, space stbstb) mindig gondosan ügyelnek rá, hogy cca fele-fele legyen a férfi nő arány (amit személy szerint nem is bánok, hogy idáig fejlődött és nem mindenki egyen mosolygós fejű). Vagy amikor promoznak készleteket és a promo képeken feltűnik minden rassz és nem képviselője. Nincs ezzel semmi baj és semmi feminizmust nem erősít a Lego, csak most úgy jött ki hogy technic keszletet is lány promoz.

    #35258 Thorme: köszi a helyesbítést. Nem tudom miért emlékeztem focusra.

    [ Szerkesztve ]

  • Freddy76

    addikt

    válasz wrrs #35269 üzenetére

    Ne általánosíts, egyáltalán nem jellemző, hogy itt bárkit lebu... Konkrétabban: UberMutant fenti, valóban túlzó hozzászólásán kívül egy ilyenre sem emlékszem. Másrészt pedig hiányoznál, mert a hozzászólásaid az esetek túlnyomó többségében kimondottan hasznosak, érdekesek.

    Viszont a feminizmussal kapcsolatos problémádat nem értem. Ha a Lego rózsaszínben adná ki a következő Technic szupersportautót, vagy a City bányász szettjében nők dolgoznának, az feminizmus lenne. Itt most mi történik? Két szettet lány (vagy lány és fiú) mutat be, és vannak lányos szettek is. Ha innen nézzük, inkább a 20 évvel ezelőtti Lego volt nagyon egyoldalú, nem nagyon szólt semmi kimondottan lányoknak. Ha pedig körbenézel a YT-n, még most is szinte minden bemutatót pasik prezentálnak. Szerintem bőven-bőven elférnek a csajosabb készletek, nem kell megvenni, ha nem akarod. Engem nem korlátoznak semmiben, megtalálom-megkapom a nekem tetsző készleteket, ha pedig nem, az nem azért van, mert nőiesedne a Lego. Azt pedig, hogy a bemutatókban vannak nők-lányok, teljesen érthetőnek tartom. Egyáltalán nem látok itt semmilyen feminizmust, csak éppen az arányok mennek el egy normálisabb irányba, és egyelőre még nagyon messze állunk attól, hogy túlkapásról beszélhessünk.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák