Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hulp01

    senior tag

    válasz Throme #28621 üzenetére

    Nekem is ilyen Voltcraft töltőm van. Egyelőre nem volt vele gondom. Illetve olyan volt, hogy sokáig bennhagytam valamilyen Technic készletben Duracell aksikat és szépen lassan lemerültek. Nem volt beindítva meg semmi, csak valami szivárgó áram (nem tudom hogy mondják ezt villamosmérnökül). És amikor megpróbáltam feltölteni az aksikat, akkor az egyikre azt írta ki, hogy már döglött. Másik töltővel elkezdtem tölteni ezt az aksit, és utána már a Voltcraft is tudta tölteni.

  • adalbert1

    veterán

    válasz Throme #28621 üzenetére

    Köszi mindenkinek az akksi/töltő véleményeket.
    Szerintem próbából beszerzek valamit a Volcraft helyett, és megnézem, hogy azzal mit mutatnak az akksik - az eneloopnál nem lennék meglepve, ha már alapból alacsonyabb lenne a kapacitása, azok évek óta mennek már, de a Laddákban volt talán 2-3 töltési ciklus.
    Illetve most vettem sima elemet az Aldiban, megnézem, hogy azzal meddig megy majd, persze a gyerkőc azóta sem kapcsolta be :)

    Erről a LiitoKala lii 500-ról találtam egy jónak tűnő tesztet, és az ára is egész baráti, lehet, hogy teszek vele egy próbát.
    Az ikeás nagy méretű töltő már túl nagy lenne itthonra, így amíg a régi méretben nem lesz újra, addig szerintem kihagyom.

    Még augusztusban összeraktam a 42074-es Technic-et, és rájöttem, hogy nekem a sima LEGO vonal sokkal szimpatikusabb, ez a kis elemeket dugdosok egy hosszú lyukas elembe valahogy nem adja - bármilyen impozánsnak is tartok rengeteg Technicet, illetve tényleg vannak lenyűgöző megoldások.

    Az ilyen hatalmas készletek építésében pedig egyetértek Freddy76 véleményével, szerintem ez túl monoton lenne számomra, illetve helyem sincs (se összerakni, se kiállítani utána - a mostani ingatlan árakat megnézve már nem a készlet a drága, hanem a hely, amit elfoglal :DDD ), illetve azt még el tudom képzelni, hogy a gyerekkel játszunk majd pár év múlva a nem UCS Falconnal, de egy ilyen nagy méretűvel szerintem play value se sok lenne - szóval tényleg kiállítói darab gyűjtőknek (igaz az UCS készletek közül a Death Star-ban látom a play value-t is, rengeteg jelenetet újra lehetne játszani rajta, azt szerintem egyedüliként majd meg fogom venni valamikor az UCS készletek közül).

Új hozzászólás Aktív témák