Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabip

    csendes tag

    válasz xedos #16732 üzenetére

    Én ömlesztett legókat nem vettem ugyan de nem egy szett volt / van, amit darabokból Bricklink , Vatera páros segítségével vadászok (vadászunk egyik gyerekkori barátom szintúgy gyűjtő és ugyanazt a témát, témákat) össze.
    Ezek főként nagyon régen kiadott szettek, amiket vagy beszerezni se lehet vagy irtó áron, illetve használt szetteket veszünk amiket aztán feljavítunk, cserélünk nagyon sárgult, sérült stb... elemeket.

    Legnagyobb projekt eddig a 10210 Imperial Flagship volt közel 2000 db elemével két hajót raktunk össze 5 hónapig tartott és hasonlóan, mint neked végig izgalmas volt, vadászgatni az elemeket. Túl is léptünk az eredeti állapoton pár dologgal feltúrbóztuk ezzel is a realitást fokozva LDD ben tervezgetve :D.
    Ezen kívül fut most a Black Pearl projekt darabokból és a 6281, ami csak az USA-ban lett kiadva, de szerencsére 99,9% beszerezhető minden hozzá az EU-ban is.

    Nem csodálom, hogy sokan nem vágnak bele irtó meló, listák felett görnyedni, xls-eket gyártani, hogy kinél mi mennyi (ezt már nem is űzöm), de az egész sokkal izgalmasabb, mint a boltba bemenni egy dobozos szettért, dobozost is gyűjtök...

    A Millenium Falconnal bármi lehet, akár az is, hogy első nap kifogynak a készletek, de simán lehet pofára esés is. 200e vagy még annál is több azért külföldön is nagy pénz. Ausztriából gyűjtőktől elég sok szettem lett dobozos bontatlan LOTR, Pirates, szettek és az látszik azért, hogy a 100e feletti készletek kint se mennek csak úgy el a nepperektől sőt...
    A Saturn a másik kakukktojás ami szerintem a nepperek nyakán maradhat, abban az esetben biztosan ha a Lego kellő ideig a piacon tartja amire elég nagy esély van, ez esetben már csak az nem fogja megvenni aki nem is akarja... A halász házikó vagy a Silent Mary szerintem nagyon sokat érhetnek bontatlanul 5-10 év múlva mert eléggé radar alatt vannak...

Új hozzászólás Aktív témák