Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steady74

    addikt

    válasz sutszi #21227 üzenetére

    24V-os ledszalagjaimhoz ilyen tápot szoktam rendelni, itthon 29-31 nettó körül adják, teljesen megbízható, csendes, kicsi helyen elfér. Ebben a videóban dicséri az ember nagyon. Annyit szoktam még csinálni néha, hogy nagyon erős kétoldalú ragasztóval felragasztom a falra (3M-nek vannak nagyon durva cuccai), mert így a hőátadás jobb lesz, nem a bútornak adja át a hőt, hanem a falnak.
    Itt teszteli egyébként a srác a gagyi tápokat, érdemes megnézni, hogy mennyire gagyik is vannak. Ha érdekelnek a ledes dolgok, érdemes követni a csatornát, tök jó dolgokat mutat be és tesztel le, és készségesen válaszol minden kérdésre a live-ok alatt is meg egyébként is.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz sutszi #21227 üzenetére

    A tápegység kiadja magából 24V feszültség mellett azt az áramot, amit a fogyasztó kér. A dimmer/vezérlő pedig továbbadja a beállítás fényében. Csökkenti a fényerőt, valami programot, fényjátékot futtat, stb.
    Az izzószálas lámpa fényerőszabályzója egy ellenállás, ami elfűti azt az áramot, amit amúgy az izzószál fűtene el. A ledvezérlő másként működik. A led nagyon sokszor villan fel és alszik ki egységyni idő alatt, kvázi folyamatosnak látjuk. A vezérlő úgy csökkenti a fényerőt, hogy az egységnyi idő alatti felvillanások számát, hosszát csökkenti. Ezért van az, hogy alacsony fényerőnél vibrál a led.

    Általában a fém házas ledtápegységeken lehet kimenő feszültséget állítani, a névleges 12V helyett pl 11,5 V-ra le lehet tekerni. Ez persze csökkenti a fényerőt a leden, viszont a jó tulajdonsága, hogy kíméli is a ledet: nem melegszik, ami amúgy nagy ellenség.

    Tápegységnek van hatásfoka, mint a PC-k esetében. 20%-kal illik túlméretezni, tehát a 60W ledszalaghoz a 75W táp kiváló.

    Vezetéknek sima hangszóróvezetéket szoktak használni, 4A mellé a 0,5 mm2-es is elég. Van is maradékom, 60 centi... :D Amúgy a ledszalaggal egy helyen kapni. Ezt venném, kétszeresen árnyékolt, akár a 230V is mehet rajta.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz sutszi #21227 üzenetére

    A tápegység ilyen esetben feszültséggenerátoros, azaz fix DC 12 vagy 24 V-ot ad. Utána a PWM dimmer ezt megszaggatja 10-15 kHz frekvencián, amit a szem nem érzékel, noha a LED-ek képesek követni:

    A klasszikus (AC 230 V) triac-dimmer is kapcsolóüzemben működik, sőt PWM-nek is mondják némelyek, ami részben igaz is, csak kicsit másképp, ezért a szakmai nyelvezetben nem biztos, hogy megállja a helyét, de ez van:

    Hogy egy LED-lámpa alkalmas legyen ilyen jelalak fogadására, sőt ezt a feszültséget átalakítsa a LED-áram (DC) szabályzására, ahhoz kell a dimmelhető driver, a lámpába,

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák