Új hozzászólás Aktív témák

  • Morris

    veterán

    Vettem ma a konyhába 2 db 7W-os Cob Led spotot (Gu10)
    Eddig 4 db 50W-os halogén spot világított. Kettőt cseréltem most csak mert ennyire volt pénzem. 3690Ft-os áron vettem őket a helyi Led boltban 1 év garral.

    Az egyik hideg fehér, a másik meleg fehér. Elsőre egy kicsit furcsább volt, de kezdek hozzászokni. Sőt, talán mintha jobban is világítana mint a halogén társa. Annyiban különbözik, hogy nem egy ponton koncentrálódik a sok fény - (emiatt úgy tűnik, hogy egy picit gyengébb, halványabb középen) - Hanem egyenletesen szórja a fényt a megadott 60 fokban (ha jól tudom a sima halogén csak 36 fokban szór).
    Következő hónapban a másik két halogén is lecserélődik ugyanerre a felállásra. Így 2 hideg és 2 meleg fehér fogja világítani a konyhát.

    Még egy tulajdonság: felkapcsolás után egy kicsit később gyulladnak be mint a halogének, de ez nem negatívum, csak leírtam mint észrevétel.

    Szerk: A legfontosabbat nem is írtam. A lámpák feszültségtartománya 85 és 265V között van, szóval nem a fesz ingadozás miatt fog tönkremenni, már ha...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák