Keresés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tmscsaba #23608 üzenetére

    A műszeres mérésekből számítható egy dE érték, amiből megítélhető, hogy egy átlagos egészséges ember látja-e a különbséget vagy sem.

    Én műszeresen kalibrált kijelzők képéhez vagyok szokva, így nagyjából tudok mondani valamit ránézésre is, például ha erősen kékes fehéregyensúly, ha agresszíven szaturált egy alapszín, illetve durván egyenetlenül emelkedik a fényerő a jelszinthez képest.

    És sokféle TV-t kalibráltam már műszerrel, de nem mernék csak úgy odaülni, és szemre beállítani bármi mást, mint az alap Kontraszt, Fényerő, Élesség, Gamma preset, stb. De már ezekhez is direkt erre a célra kitalált tesztábrákat használok. Ha csak egy véletlenszerű TV adást teszel elém ehhez, akkor elsírom magam. :DDD

    Te mernél fogadni egy hagyományos házhoz kiszállós kalibrálás árában, hogy a műszeres mérés szerint most az ajánlott dE érték alatt van-e az eltérés a szemre felvett beállításokkal?
    Kimegyek, végigmérjük úgy, ahogy most be van állítva, aztán ha minden szokás szerint kimért érték dE<2.5, akkor nem nyúlok hozzá, és ingyen volt (még a gázolaj is), illetve itt fórumon is bevallom. Ha igen, és én műszeres segítséggel be tudom állítani így, akkor te szemre teszteled, de ki is fizeted azt a tarifát, amit mások, és itt is bevallod.
    Hmm...?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák