Aktív témák

  • gorog67

    aktív tag

    válasz Celtis #29697 üzenetére

    Most már nekem is világos, hogy mit hova és miért, de eddig nem értettem és a legtöbb helyen csak vázlatosan említik, hogy az ARC milyen nagyszerű dolog. Mint kiderült, vannak azért korlátai is.
    Mindegy, hogy a boxot a TV vagy a soundbar HDMI in-jére kötöm, a képen megjelenik a némítás ikonja és nem tudom eltüntetni, mert a box távja nem a box hangerejét vezérli, hanem a soundbar-ét. Ha a boxon kikapcsolom a HDMI-CEC-et, akkor szól, csak az együttes ki-be kapcsolás nem megy. Ez a box szoftverének a hibája lehet. Ha a soundbar BT-n keresztül kapcsolódik a TV-hez, akkor minden jó, csak jobban szeretem a vezetékes kapcsolatot. Ha optikai, akkor elhasználtam a TV egyetlen optikai kimenetét és így nem tudom a házimozihoz is csatlakoztatni és talán a ki-bekapcs sem megy. Ha a box nem némítaná le saját magát, akkor minden a szabvány szerint működne. :O
    Az is kiderült, hogy az ARC-ot a legegyszerűbb HDMI kábel is tudja, nem kell highspeed, ethernet, 1.4. Most hogyan vigyem vissza, hogy nincs semmi baja az új kábelnek, csak nem tud többet, mint a már meglévők fele áron és azok még vastagabbak is? Ha előbb rájövök a HDMI Out-os dologra, akkor meg sem kellett volna vennem. 1 napon múlott. :W
    Nekem a HDMI In-ről is jól működik a Samsung Soundbar, ha buta eszközt kötök rá, de akkor persze nem megy a hangerővezérlés és a ki-bekapcs. :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák