Aktív témák

  • SzlobiG

    félisten

    válasz sb #28763 üzenetére

    "A TV nem tudja 1:1 pixel mappingel kirakni sem ezt sem más felbontást az 1920x1080-on kívül. Viszont szerencsére megoldottam az ati driverből a kérdést. Tényleg működik normálisan... tehát minden kisebb felbontást ki lehet úgy küldeni, hogy a vga natív 1920x1080-at fog küldeni a TV-nek, csak épp fekete pixelekkel kiegészítve a kisebb felbontást. A megoldás: minden felbontásnál át kell állítani az overscan-t 0%-ra.
    Idióta egy dolog. Az is, hogy alapből nem 0%-on van és az főleg, hogy minden használt felbontás esetén le kell nullázni első használatkor.
    Magáról a játékról: ahogy sejthető volt 1680x1050-ben simán lehet játszani, az a kis különbség az 1920x1080-hoz képest nem zavaró. Ugyebár oldalt van egy kicsi fekete sáv, nem jelentős, alul-felül meg csak az a 15-15 pixelnyi. 1m-ről tökéletes ez is... sőt, szinte a full 40" a sok"

    Nekem is lenne egy kérdésem én egy 22"-monitor-t klónozok a tv-re ami ugye 1680X1050 és be is állítottam a scaling optionsba, hogy teljes képernyőn legyen nincs is ezzel baj, csak ha nézek egy full hd-s 1080p fílmet, akkor jobb lenne ha kikapcsolnám a monitort és a tv-n a valós 1920X1080-as felbontást állítanám be? Tehát szebb lenne a kép, vagy ugyanolyan mint amikor klónozom az 1680X1050-es felbontást?

Aktív témák