Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 14adam

    addikt

    válasz Voice24 #17 üzenetére

    Gondolom kire gondolsz ... :U
    De valahogy nagyon nem érdekel mások véleménykifejtése rólam,biztos sok ember rühell de legalább több száz embernek segíthettem tápot választani...

    "Teszik ezt úgy, hogy esetleg a tények, adatok mást mutatnak, vagy éppen még életükben nem használták azt a cucco"
    -->Használtam lc power-t. méghozzá a 12centis ventivel ellátott 550 super silentet. Doboza a mai napig megvan. 2 vinyóm halt meg akkoriba mellette egy samu és egy maxxtor a gép pedig 2900pro+pentium proci. Húzva is volt. Akkor feküdtem jobban rá a témára amikor meghalt a második vinyó. Beszereztem fele annyiért egy használt fsp pnf tápot,ami halkabb és 1 vinyó se halt meg mellette.

    leírom akkor így,hogy mik a gondok ennél a tápnál:-gyenge pufferelés,silány minőségű kondikkal
    -gyenge 12voltos ág
    - zavaros áram ami szép lassan de megöli az alkatrészeket (főleg azokat az alkatrészeket amik a feszültségekért felelnek,az alaplapon lévő vrm-ek környékén lévő puffer kondik se véletlenül hal meg sok lapon) Hogy ne csak szavakkal dobálózzak : Görgess lejjebb és nézzétek,hogy mit tesz ha rossz minőségű tápot veszel
    - A hatásfokról nem is beszélek,hány százalék körül is van? az én super silentes dobozomra 65% van írva :U Ennél egy 5-6 éves delta belső is nagyobbat produkál :U Aztán a szülők meg csodálkoznak,hogy mennyi a villanyszámla... Hol ott egy olcsóbb de jobb minőségű táppal akár már 20%-ot is spórol az ember
    - Forrasztási hibák
    -Hangos (nagy része)
    -Feszültség ingadozás
    - Bemeneti szűrő szinte nincs is
    -Keres rá a huntkey vagy a geat wall szócskára,egyből kidobja a sok kínai cuccot (ők gyártják a belét) HUNTKEY VIDEÓK,LC POWEREKET IS EZZEL SZERELIK/SZERELTÉK

    A legtöbb ember megveszi a tescoba a gépét ami fogyaszt kb 100wattot maxon és mellé a pc boltba az 550-es lc-t hogy akkor hú milyen jó lesz neki mert 550-es tápja van (holott lead max 12voltos ágon mondjuk 30A-ert) Akkor jó,hogy viszi neki évekig hiba mentesen mert gondolom akik ilyen gépet használnak nem nyomatják 24órán keresztül a prime+ furmarkot (tudom,hogy ki tértél rájuk az utolsó bekezdésbe,csak nem te vagy az első akinek tetszik ez a táp)

    "Kb. 7 éves Codegen házam van, az abban lévő Codegen tápot kb. 3 éve kellett cserélnem, Lc Power lett helyette"
    -szabad tudni,hogy milyen géppel volt hajtva?

    "Mercedes, Audi és BMW tulajok ócsárolnák a Suzuki, Opel "
    - Nem,mert amennyiért kapsz egy lcpáwört ugyan annyiért kapsz minőségi hipro-t vagy fsp apn-t esetleg hardveraprón új delta tápokat

    Aláírom,hogy vannak bámulatra méltó tápjaik amik silány minőségűek de mégis többet megy mint egy seasonic vagy enermax de egyszer kell elcsattannia. Vannak megfelelő minőségű tápjaik pl az lc8700 de azok mind 700w fölöttiek
    Biztonsági öv bekapcsolása nélkül is lehet vezetni,de egyszer üt be a baj aztán akkor nincs mese...
    És nem csak neked szól,hanem mindenkinek aki előtted írt
    Peace
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • misx

    senior tag

    válasz Voice24 #17 üzenetére

    Engem az zavar inkább, hogy a számítógépekbe lassan már csak minőségi, márkás alkatrészeket lehet venni (ASUS, Gigabyte, Samsung, Kingston, Sapphire, NEC, stb.), akkor most miért épp a táp legyen kivétel? Olyan ez mint 200.000 Ft-os TV-hez az 5000 forintos dvd lejátszó. Mindenhol kikoptak a gagyik (RAM-ok esetében sokat szívtam anno a noname szarokkal), de a tápoknál/házaknál még nem. Ráadásul ez veszélyezteti a többi alkatrészt is, lévén mindegyik működése a táptól függ.
    A másik: mivel nem tudod pontosan, leadja e üzembiztosan a ráírt teljesítményt, nem tudsz fejlesztéskor mivel számolni, mert ott tudni kéne, pl. az új VGA belefér e a fogyasztásba. Egy FSP-nél tudjuk, hogy ha 400W van ráírva, az 400W-ot tud üzembiztosan leadni. Tehát 350W-ot fogyasztó gép is ráereszthető. Szerinted pl. egy Codegennél miért vannak kihúzva 12V-ra vonatkozó amperadatok (nagybátyám gépében néztem)? Holott a mai VGA-k korában már igenis számít... Mert félnek ráírni az igazságot.

    Azért nem érvényesülnek a "kigyullad, tönkrevágja" elméletek, mert akik ilyet vesznek, többségben nem fejlesztenek, hanem 5 évig ugyanaz a gép van, aztán vesznek másikat, addig meg elviszi valahogy ez is. Aki meg drága gépet vesz, akkor tápot is drágábbat vesz, ha lúd legyen kövér.

Új hozzászólás Aktív témák